Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stromy a zateplení boudy ve venkovních výbězích želv

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat.
1, Co říkáte na ovocné stromy ve venkovních výbězích (napříč všemi druhy suchozemských želv) ? Mám místo kde bych chtěl udělat výběh, v tom místě ale roste jabloň a meruňka.
2, Ohledně boudy pro t.he . Zajímalo by mě zda preferujete boudu s dnem nebo boudu pouze usadit na zem (bez dna) a vystlat slámou/senem ?
Bouda by měla být celoroční jen na zimu až by želvy spaly by se přemístily do sklepa.
Popřípadě jak by jste boudu řešily Vy ?

1)Nevadí, pokud nebude celý výběh ve stínu.
2)Podle mě je nejlepší bouda bez dna, alespoň se želvy mohou podle libosti zahrabat - je to i dobrá izolace a má to dobrý vliv na jejich zdraví. Nemusí být ani zateplená. Nejlepší je, ještě něco zapustit do země podél okrajů (třeba http://www.nejlevnejsiploty.cz/zbozi/2901/Deska-hl adka-2000x800x20mm-hneda.htm) alespoň 30cm do země a ještě položit na dno pod povrch betonové dlaždiče ať se tam nepodhrabou predátoři, třeba lasice, kuny...

1)nevadí, jen je třeba sbírat padanky, sem tam "naboudlý" jablko v sezoně nevadí, ale aby to nežrali "imrvére"
(čili furt)
2) bouda bez dna, snímatelná střecha, nezateplená , mám vykopáno do cca 30 cm , na dně a boky jámy pletivo 1 x 1cm (tím neproleze ani myš)vyplněno pískozemí (1/1)občas třeba zkypřit a zvlhčit, na to cca 40 - 50 cm vrsta slámy (hlavně jaro a podzim) seno ne - rychle je plesnivé
nutnost sledovat počasí a při teplotách k nule dohlédnout, aby byly v boudě pod slámou (zase jen jaro a podzim)
jinak spí většinu léta "pod širákem":-)
do boudy ještě rádi lezou je-li přes den "tropiko" (+30)

Dobrý den, já již několik let používám zateplné boudy se střechnou na pantech. Všechny boudy jsou na betonovém podstavci. A v boudách mám celoročně nasypanou slámu. A mohu říct že boudy fungují již několik let dobře. Želvy jsou umístěny v boudách od jara až do zimy. Pro jsi myslím že zateplené boudy jsou lepší jak kvůli zimě tak i při velkých vedrech.