Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skáče do skla

zdravím. Mám agamu cca9 mesačnú, už asi 2 týždne skáče do skla, niekedy len kvoli tomu že potrebuje na potrebuje, ale aj keď ju vykoná tak tiež skáče a má celý čierny lalok. Neviete čím to bude??
Každý druhý deň jej dávam švaby, koníky alebo nejakého motýľa a vždy ma v terarku aj zeleninu, s terarku ma teplotu 28-32 stupňov. Rozmer terarka je 100x45x50
Za odpoved vopred dakujem.

loading...

chce se ji mozna ven,na "svobodu",i když to sklo nenávidějí hlavne agamy kocincinske,jinak cerny lalok mivaji samci(samicky svetle cerny anebo vůbec cerny)a samci tim bud lakaji samici s kyvanim hlavy anebo protivníka stejného pohlavi vyzivaji k boji,avsak ve vasem pripade když ju mate jen jednu tak si dovolim mozna smesne tvrdit ze je v "puberte" a chybi mu druh,jinak pohl.dospelost by mela byt v roce a vic,avsak ma zkušenost je takova ze se mi agamy sparily prave v 9ti mesicich,to je priroda:-),,vice nevim co dodati..

žádnou pubertou to není ;-) Agamy skáčou do skla z několika důvodů, co tu už napsali jiní- něco se jim v ubikaci nelíbí, tak se odtamtud snaží dostat nebo se snaží vyskočit na nějaký předmět v blízkosti tera, utéct při vyrušení, chytit hmyz lítající v místnosti atd...ony prostě čiré sklo nechápou jako překážku. Jinak pokud to dělá jen v 1 místě a není žádná závada v ubikaci, která by způsobovala snahu dostat se ven, tak jí v tom místě nalep nebo nakresli na sklo nějakou mřížku a nechá toho. Nebo pokud tam je nějaký předmět, na který by chtěla vyskočit, tak ho dej jinam.