Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakeho hada mame na zahrade?

Ahoj. Nasli jsme na zahrade hada s vajicky. Vajicka vykladl do pisku.
Bohuzel fotku jsen nestihl tak zkusim popsat. Byl cerny, 2 cm tlusty a mel na sobe nepravidelne bile kanky.. odhadem 40-50 cm dlouhy. vic vam nereknu.. napada nekoho neco?

Naše hady nezvyknú klásť vajíčka do piesku. V podstate prichádza do úvahy užovka obojková, fŕkaná /=podplamatá/ a stromová, ostatné hady - u. hladká a zmija dávajú rovno mláďatá a aj keď môžu byť chvíľu ešte v obaloch, sotva ich matka "vyprdne" do piesku... slepúch detto.

To ste našli hada priamo ako kládol tie vajíčka ? Alebo ste na/pri piesku videli hada a nezávisle ste našli v piesku vajíčka (čo by laik ľahko "zosobnil" tomu hadovi) ? Čo sa stalo s vajíčkami ?

Podle nazvu tech hadu se mi nic podobneho nic nezda... tata videl hada zahrabaneho v pisku, koukala m pr jen hlava a druhy den pi betonovani nasli na tom miste 8 vajec..
Na tele mel vic bilych tecek nez co maji vami jmenovani hadi.

Vajicka jsem zkusil zinkubovat...

A spomínaná dĺžka hada 40 - 50 cm je odhadovaná podľa veľkosti hlavy ? či ste videli hada aj potom ?

Podľa mňa to bola skôr samička jašterice (tipujem Lacerta agilis), čo kládla do piesku vajcia, polozahrabanej nemuselo byť vidno nohy. Jašterice bežne kladú vajcia do piesku, hady nie...

Akú veľké sú vajcia, aký majú tvar ? Hadie bývajú podlhovasté a cez 2-3 cm dlhé, kým jašteričie sú skôr guľaté a veľké okolo 1 cm (resp. aj menej, tesne po nakladení)