Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Identifikace a rady do začátku

Ahoj lidi,
nedávno jsem tak nějak zachránil vodní želvu. Domnívám se, že je to želva malovaná samička, ale nejsem si tím stopro jistý,můžete kouknout na fotky a poradit? A taky odhadnout věk? Nic mi bohužel neřekl. Pak mám taky pocit, že je želva nespokojená, vůbec se klidně nevyhřívá a furt se snaží dostat přes to silové pole (sklo), jakože plave proti němu pryč z akvárka, ale aspoň že žere jako divá:) Teplota vody je kolem 25, pod lampičkou je něco málo přes 30, chci pořídit výkonnější žárovku, nemůžu to dát níž. Má tam filtr, zatím provizorní, to je ta zelená hadice. Akvárko má rozměry 60x25x30 (dxšxv), vody má asi 15 cm.. Přijde mi to malý, takže plánuji nějaký rozšíření. Předchozí majitel se o ní podle mě nestaral moc dobře, neměnil jí vodu, s krmením si taky nejsem nějak moc jistý, když sem jí přivezl, měla tam chudinka (je to teda samice?) mrtvého, rozkládajícího se ancistruse:( Mohl byste mi prosím poradit, co zatím můžu vylepši, aby se cítila jako doma, v klidu a bezpečí. Před tím tam nic defakto neměla, jenom jeden velkej kámen a přibližně 4 cm vody. Tak jsem jí dal aspoň květináč jako ukrýt, prý to mají rádi. Svítím UVB 10 hodin denně, krmim sušenými rybami a krevetkami nebo co to je, taky kuřecím masem, to zbožňuje, je docela dravá a zdá se mi i vitální, ale chudinka ve stresu, asi koupim i nějaký vitamíny. Myslíte, že to přejde a zabydlí se? Budu rád za jakékoliv rady a tipy, aby prosperovala a v budoucnu i přivítala parťáka ;-) se o ní docela bojim...

loading...

Ahoj lidi. Nějak si nevím rady s tou svojí holkou, ani vlastně nevím pohlaví, ale podle drápků to bude asi samice. Teď má zimní klid, vůbec nejí, furt jenom spí a vůbec není akční jako obvykle. Problém je v tom, že ji nemám kde nechat přezimovat. Bydlím v paneláku s balkónem, ale tam je moc zima teď - pod nulou, takže by zamrzla úplně. Co myslíte? Přežije i když ji nechám s vypnutým osvětlením a vypnutým topením? Taky mi nějak nejde do hlavy, že by spala na souši? Já myslel, že hybernují pod vodou...poradíte mi prosím někdo?