Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veterinář pro chamíka

Zdravím, mám v plánu jít s chamíkem k veterinářovi v Praze buď k Hnízdovi nebo k Slobodovi. Chamík má totiž něco podezřelýho na kořenu ocasu, je to jakoby vystouplý. No a chtěl bych se jenom zeptat, jak je to s cenama za prohlídku nebo za vyšetření, případně větší zákrok? Já se bojim aby chamík neměl DNU nebo křivici tak chcu rači k veterinářovi, ale potřebuju vědět kolik si mám vzít peněz. Předem děkuju za odpověď.

Cože? Vždyť veterinář řek že je pěkně vyžranej. Krmim ho hodně, dostane ráno 3 cvrčky, pak dem spolu na zahradu kde si nachytá tolik much že je nespočítám + tak 2 koníky a pavouky a když se na zahradě nedaří tak dám eště 3 cvrčky nebo víc podle toho kolik toho ulovíme. Dostane občas i ovoce to on má rád to vždycky slupne a salátek. A jestli nevíš on dokáže měnit tvar těla, když třeba de tak vypadá jak žížala a když ho držim tak je normálně, a taky docela těškej na 7mi měsíčního chamíka. A fotky eště přidám ale nemám kvalitní foťák takže nevim jestli to bude vidět ten ocásek, taky dávám fotky kde je celej.

Tak už sem tam byl a je to prej tim jak rychle rostl, mám s nim přijít eště za dva tejdny což bude 1.9. jestli se to třeba nezvětšuje. Taky řikal že to neni neobviklý a že by to mělo časem zmizet, no tak uvidim.
Dyštak foto je zde :)

Sorry ale když ti veterinář řekne takovouhle kravinu k zjevně zkřivenýmu, rachitickýmu chamíkovi, tak to je na výměnu veterináře - to, že se rychle rostoucí zvíře zkřiví rozhodně normální není, jak máš vybavenou ubikaci a nějaký minimálně vápník dostává? Tohle už je docela pokročilá rachitida, která už se asi jen tak nespraví.

Fotka terárka a světel by nebyla?

Vápník dostává, světlo má UVB a dokonce sem ho měl i venku na slunci.
A je pravda že rostl rychle. Nevim teda jak rychle chamíci rostou ale dám sem fotku jak vypadal když sem si ho přivezl 12.5. (vylíhl se 22.1.) a dám sem i fotku jak vypadá teď za dva dny mu bude 7 měsíců. A foto terárka dám taky ale upozorňuju předem - výhřevný světlo má, UVB má, větrání nahoře + pootevřený dvířka aby to cirkulovalo.
A jak pojedu do Brandýsa nad Labem tak ho vemu i tam k veterinářovi pro jistotu, ale myslim si že ten veterinář asi něco ví a navíc to prohmatal a viděl naživo a ne na fotce

ja bych ho zacal poradne krmit... do jednoho roku neomezovat ve strave...takze pokud sezere treba 15 cvrcku... at je sezere... 3 je fakt malo.. pokud ho to v necem neomezuje,tak ktomu vetovi uz rozhodne nechod.... hlavne prosimte ..kdybys tam nahodou nekdy s chamem jeste sel... tak zadny injekce vitaminů :x:

Ano 3 je málo, ale muj chamík nedostává jenom 3, to sis zas asi špatně přečetl co sem psal. Takže ráno dostane 3 cvrčky, odpoledne venku nachytáme spoustu dalšího hmyzu (dohromady nevim kolik asi přes 10 určitě) a večer dostane další cvrčky podle toho kolik toho přes den nachytal venku. Takže já ho fakt neomezuju, dostává pestrou stravu, všecko co si venku chytí (mouchy, motýly, pavouky) a já mu chodim ještě na louku nachytat koníky. Opravdu hlady netrpí, myslim že toho za den sní dohromady přibližně kolem 20 kusů různýho hmyzu. Zítra ho zvážim schválně.
A ty vitamínový injekce: O vitamínech sem se s veterinářem bavil a on řek že když dostává pestrou stravu tak že to neni potřeba, že je to častej problém s těma vitamínama, stačí párkrát do měsíce. Takže si myslim že vitamínová injekce od něho nehrozí :)

Vápním drcený vaječný skořápky, ale když mu dám má u nosu krystalky, a když pak třeba 2 dny nedám krystalky zmizej. Znamena to že takhle vylučuje přebytečnej vápník že? A ještě sem slyšel že vápník vylučujou když kakaj tak to bílý je prej přebytečnej vápník je to pravda?
UVB mám Reptile UVB 100 13W
A jestli máš na mysli tu fotku s tim zakrouškovanym ocáskem tak to je starší fotka. Dal sem tady už fotky jak vypadá přímo teď. A ukážeš mi tvýho chamíka foto prosím? Pro porovnání :)

Nejsem si 100% jistej, jestli jsou pouze vaječný skořápky dostatečný. Raději bych koupil drcený vápenec.
Krystalky u nosu pokud vím, není vápník ale sůl. A to bílé ve výkalech není vápník ale močovina.
Reptile 100 13W bych spíše doporučil s větší watáží. To jest 25W. Ale chameleonovy by snad mělo stačit i 13W. To raději ať řeknou větší odborníci na chameleony (Milde, Lillek a spol).
Myslel jsem prakticky všechny fotky. V podpisu mám odkaz na své stránky kde je chameleon vidět v sekci "Náš chov". Popřípadě až dorazim domů mohu vyfotit současný stav. ;-)

Já když ho potřebuju vyndat (třeba kvuli slunění venku, chytání hmyzu venku nebo čištění terárka) tak ho nalákám na cvrčky tak aby mi sám vlezl na ruku :) protože když je v terárku tak po mě vyjíždí, ale jak je venku tak je v poho, a pak se mu ani do toho terárka nechce, takže ho mám do večera třeba na zácloně a pak když začne usínat tak ho du uložit do terárka jako malý miminko :D. Ale jinak samozdřejmě ho nevytahuju když neni potřeba.

Málo kdy, třeba když bylo venku teplo a on se slunil venku, tak k večeru když už slunce zalejzalo a já ho chtěl dát do terárka tak když se mu tam nechtělo tak sem ho nechal na zácloně. Teď jak už je venku chladno tak ho nechávám v terárku. A když chce ven tak na chviličku ho nechám ať se proběhne a pak zas do terárka i přes jeho protesty že tam nechce. Takže určitě to neni každodení rituál :), většinou i když třeba chce ven (a v baráku je na něho moc chladno) tak ho prostě nevytáhnu jinak by toho UVB moc nenachytal :) a navíc by mohl moc vychladnout

vápník vylučujou když kakaj tak to bílý je prej přebytečnej vápník je to pravda?

Tak to je fakt blbost ;) To bílý je prachobyčejná moč;) Chameleoni (a nejen oni) ji vylučujou v týhle formě, ne v tekutý

Na těch dalších fotkách ten chalemeon vypadá určitě líp živenej, i když ten křivej ocas tam je, no...

Vápníkem určitě zlehka posyp každý krmení (pořiď třeba Biomin H, Plastin nebo Microcalcium) - resp. to, který zrovna nesypeš v nějaký vitamínový směsi (tu podávat tak 1-2x týdně). Reptiglo rozhodně pořiď 26W, 13W je slabý, a umísti ho tak, aby se chamík dostal k jeho bezprostřední blízkosti. To křivý už se nenarovná, ale nemusí se to pak zhoršovat.

No na tý fotce jak tam je zakrouškovanej ten ocásek tak to mu bylo míň asi 5 nebo 6 měsíců.
A UVB je od něho 20cm já totiž eště musim dodat nějakou větvičku nebo žebříček blíž k tomu UVB, ale jak už sem psal v jinym přízpěvku tak sem ho dával slunit ven když bylo teplo.
Akorát je teda divný že to má jenom na ocásku jestli je to teda nedostatkem vápníku, nožičky má úplně v pořádku, stisk pevnej že mi vždycky skoro utrhne kus masa :D a ocásek má taky funkční. No každopádně teda pořídim tu 26W. A těch 13W je teda pro jaký zviřátko když je to slabý?

To je jenom dobře, že se to zatim nerozjelo dál. 20 cm jako minimální vzdálenost je fakt k ničemu, to z toho nemá skoro nic, to reptiglo má účinnej dosah tak do 15cm max. 13W popravdě uplně nevim, k čemu je vhodný, ale pro chameleony rozhodně ne.
Slunění je fajn, ale není uplně samospásný, ono přeci jen těch fakt teplejch a slunnejch dnů zase tolik není...

Jak tak koukám na ty fotky cos sem dal - ta fotka 0136.jpg je z doby, kdys ho kupoval? Pokud ano, tak sis ho s tím již koupil, jen sis toho prostě nevšiml, ale na té fotce to vidět je. Na těch ostatních aktuálnějších fotografiích ten chamík vypadá docela v pohodě, až na ten hrb...s kterým se ale už nic nenadělá, ten už mu zůstane. Takže on to je spíš následek v minulosti prodělané rachitidy nebo možná už i křivě vylíhlý chamík, než že by to bylo tvou současnou péčí.

JJ na fotce 0136 je vyfocenej první den co sem ho přivezl. Je pravda že to trošičku už tam je. Já si právě taky myslim že to bude vada v chovu, ale bál sem se aby to nebylo něco vážnýho tak sem s nim rači šel k veterinářovi. Já se právě snažim mu dát to nejlepší. Ještě teda musim dokoupit to silnější UVB a mělo by to pak bejt všecko v pořádku