Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiliqua vitamíny + vápník

Ahoj, včera jsem si dovezla dvě 2měsíční mláďata tiliqua scincoides scincidae, ihned se jeden vrhl na jídlo což je super, ale teď k mé otázce, koupila jsem plastin, roboran a nutri mix a chovatelka mi napsala, že jim to dávat nemám nebo je předávkuju, že prý stačí pestrá strava, což mi trochu nesedí, protože vím, že ještěrům se to běžně dává. Tak bych se chtěla prosím zeptat zkušených teraristů jak to tedy je, jak často dávat a cca kolik? Předem moc děkuji za každou radu

ono pokud jim teď přez sezóńu budeš sbírat šneky a dávat třeba padané přezrálé ovoce, tak jim fakt moc suplementů přidávat nemusíš. Ale přez zimu samozřejmě jo, tam je to stejné jako u ostatních ještěrů. Joo, pokud třeba jim občas dáš konzervu pro kočky, tak do toho se taky nic přidávat nemusí.

po celý rok dávám šneky a ty jsou z přírody vitamíny a hlavně vápníkem nabitý... proč utrácet za konzervy? Dávám hlavně šneky semtam švába a saranče... a pokud hmyz chytnete opět platí že je nabitý vším NIKDY JSEM NEDAL ŽÁDNÉMU ZVÍŘETI VITAMÍN ČI VÁPNÍK!!! Stačí nebýt líný a opatřit kvalitní žrádlo!!

Nechcem zakladať nové vlákno, tak sa pýtam tuto. Koľko slimákov (veľkosť dajme tomu 2-3cm, prípadne väčšie...) zožerie týždenne alebo mesačne dospelý kus? Pripravujem sa na kúpu tilíq a zakladám chov slimákov. Budú to achatiny a tiež Helix aspersa maxima. Mala by to byť hlavná zložka potravy, okrem toho hmyz, dážďovky, ovocie...

Já jim spotřebu slimejšů nikdy nepočítala, ale připrav se na to, že hodně. Pokud ty Helixe můžeš chovat přez sezónu v kóji na zahradě a na podzim jen "dosklidit" a zamrazit, tak to není problém. Ale na doma v bytových podmínkách to není, to bys měl všude samé šneky a ono když jich je dost na to, aby se z nich ukrmili celkem velcí a žraví ještěi, tak s nimi je i dost práce. Daleko víc, než pak s celýma Tilikvama ;-) Já futršneky vesměs chodim sbírat a na zimu si je pak zamrazim + občas za pakatel koupim Achatiny atd z pet chovů, když se zbavujou nežádoucích mláďat atd. Jinak ty Helixy chová kamarádka, teď na podzim jich má hodně. Mohla bych na ni poslat kontakt.

Takže sa dá povedať, že sú žravé ako pogony, len na niečo iné? Môžem počítať s 4-5 kusmi najedno kŕmenie?
O priestor sa neobávam, mám dom so záhradou, ide mi hlavne o to, nech viem, s čím počítať. Keď už mám zatiaľ asi 60 boxov so švábmi, pár boxov s achatinami a helixami nebude problém. Ak by nestíhali, budem využívať aj vonku zbierané slimáky, prípadne dočasne dostanú niečo iné. Za kontakt ďakujem, ale zatiaľ ho nebudem potrebovať. Nejaké achatiny už doma sú, helixov do chovu tiež mám sľúbených. Tiliqui prídu na rad asi až na jar a navyše sa chystám osloviť človeka, ktorý tu má farmu na helixy :-)

Pokud máš kontakt na farmu na Helixy, tak ok..ale s těmi 4-5kusy na 1 krmení počítej s velikostí adult šneků, ne těch 2-3cm slimáčků. Tilikvy jsou žravé jako Pogony, ale jsou větší a mají rychlejší a zřejmě méně efektivní metabolizmus, než ty vousatky. Takže toho sežerou nepoměrně víc. Ukrmovat to doma chovanýma Achatinama si nedovedu představit, hlavně z hlediska čištění těch beden...přecejen švábi jsou proti šnekům čistotní a "bezúdržboví".