Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš - sežraný vrh

Zdravím, dneska v noci mi porodila myš, (přišlo mi že byla těhotná hrozně dlouho, břicho měla asi přes měsíc). No a našla jsem tam jen dvě mláďata, které potom vyhrabala z hnízda a pak už si jich ani nevšimla. Asi po dvou hodinách sem je našla někde pod hoblinami. Tak sem je nakonec musela vyhodit protože byla mrtvá. Přijde mi divné, že jich tam měla tak málo, protože měla strašně velké břicho. Prosím o radu.. Nevíte čím to mohlo být? Je možné že třeba přenášela a narodila se ta mláďata mrtvá a ona je přesto nesežrala? Děkuji
Změna předmětu, původně: Mláďata (Aurifer)

Nejspíš je sežrala a ty dvě zbývající odvrhla. Vzhledem k tomu, jak píšete, že je prudíte co dvě hodiny, tak se tomu ani moc nedivím... U myší se někdy stává, že se vrh "nepovede", když jsou to "prvničky", nebo nedostávají vhodnou stravu...taky ale potřebují klid.

No mám akvárium přímo u postele na skříňce, nesahala jsem tam, ale po těch dvou hodinách sem je pod těmi hoblinami viděla. Takže myslíte přesunout akvárium? Jinak sem na ně ani nesvítila, máme přes noc zapnutou jen lampičku, takže nějaké změny světla ,nebo podobně taky nebyli. K jídlu jim dávám krmné směsy ,ovoce ,zeleninu a občas nějaké oříšky apod.. Četla jsem že jsou třeba vhodné granule pro kočky, je to pravda?

K jídlu jim dávám krmné směsI ,ovoce ,zeleninu a občas nějaké oříšky apod..

...a kde je živočišná bílkovina? To pak po těch myších nemůžete chtít, aby měly mladý, když žerou jen zrní... Já dávám myším, jako zdroj bílkovin kvalitní kotěcí granule a občas kosti z polívky.

Ono i po dodržení všech pravidel krmení se může stát, že myš mláďata sežere hned po porodu, a to jenom proto, že se jí něco nezdá. Doslova. (Měl jsem ten problém u myši s průkazem původu. A vím, že jsem nebyl sám - tím mám na mysli další chovatelské stanice drobných hlodavců.)
Ale v tomhle případě, bych to viděl spíš na ten zmíněný nedostatek bílkovin :)

tak ony myši s průkazem původu jsou kapitola sama pro sebe, s běžnýma laboratorníma si tyhle přešlěchtěné nedají moc srovnávat. Mají méně mladých, více problémů s porodama atd. + se k tomu často připočítá stres z toho, jak je majitelé často tahají, příliš často čistí a taky nevyhovující kondice - zvířata bývají zatučnělá atd. Navíc i třeba poměrně dost samců je neplodných, jakkoliv to u myši zní divně. Takže ono to není o tom, že by se něco myši nezdálo jako o tom, že ta myš má ještě x dalších důvodů neodchovat mláďata.