Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Andulka vlnkovaná kamarádí jen s králíkem

Zdravím,
Máme doma andulku pochybného pohlaví (Je to asi žena ale nejdřív měla modré ozobí, pak se zbarvilo do hněda..) a ta se skamarádila s naším králíkem. Od té doby s ním tráví veškerý svůj čas a už nás vůbec neposlouchá. Do svojí klece se nevrací a je stále u něj. Když ji večer chceme dát do klece na noc, utíká prstu i jakémukoliv klacíku i když dříve jí to nedělalo problém.. Taky už skoro vůbec nelétá, jenom chodí po zemi a pije i jí u králíka.. Potřeboval bych radu, jak ji zase vrátit do normálních kolejí ;) Díky předem za odpověď.
Změna předmětu, původně: Andulka vlnkovaná (Aurifer)

loading...

No, andulka si asi vybrala z nějakého důvodu za kámoše a sociálního partnera králíka, takže vás už "nepotřebuje". Ony andulky a ostatní papouši se s lidmi kamarádí většinou proto, protože v nich hledají chybějícího sociálního partnera. Ale mohou to samozřejmě udělat i u jiného živočišného druhu, v tomhle přpadě králíka. Jediným řešením by asi bylo zatrhnout jí kontakt s králíkem (dát jednoho z nich do jiné místnosti), ale tím byste ji asi zrovna moc nepotěšili.