Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení malých sklípkanů

Zdravím, před více než měsícem jsem pořídil opět další prcky. Tentokrát to byli A. geniculata v 1 sv. 2 ze tří mi žerou jak prokopnutí ale ten třetí nežere vůbec. Není to poprvé co jsem kupoval prvosvleky a asi jsem měl štěstí ale zatím mi žádný nepadnul a žrali všichni. Ale tady ten malý tvrdohlvec nežere vůbec nic. Nezajímají ho Drosophily, nejmenší nymfy dubií a ani vyhlíhlé tartary, ze zoufalství jsem zkoušel i mšice. Mšice a drosophily ho nezajímají ale dubií a tartar se bojí ikdyž další dva s nimi neměli problém. Nenapadá Vás někoho co takhle ještě zkusit? Díky ;-)

Zabij malého tartaráka a hoď mu ho do filmovky, popř. jen půlku pokud je velký. Tartaráky pro zmení sklípkany, octomilky pro stromové, cvrčci jako kompromis, když se nedá sehnat to předchozí (z důvodu, že je třeba kontrolovat, zda sklípkan svrčka sežral a ne naopak, když se např. sklípkan začne svlékat).
Jednou za čas je také potřeba tam kápnout pár kapek vody.
Zatím jsem se nesetkal s tím, že by sklípkan (v jakémkoli svleku) nežral. Resp. pokud nežral, bylo to vždy z důvodu:
- silné dehydratace
- období před svlekem/chvíli po svleku
- vykrmem k prasknutí, že už dál prostě nechtěl(většinou adult samice, když jsem k nim dával samce)
- zapaření/plísně - brzká neodvratná smrt sklípkana.

Promočený substrát tam nemá, svlíkal se asi týden na to co jsem ho dovezl (před 4 týdny cca), a když od té doby nežral tak překrmený taky být nemůže, plísně tam nejsou. Jo to co jste psal o tartarovi jsem zkoušel ale s dubií - neúspěšně. Taky se mi to ještě nikdy nestalo, před lety když jsem začínal tak jsem dokázal přefutrovat samice tak že mi nežraly více než měsíc někdy skoro dva, ale to už je pryč. Tohle je unikát a to mě u geniculat udivuje ještě více...