Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem insectarium sarančata

Dobry den, chtěl bych vás poprosit zda byste mi mohl někdo skušenější poradit s chovem sarančat.
Chtěl bych je chovat v trochu větším množství. Napadlo mě udělat skřín z bočních stěn a ze zadu z osb desek, strop a dno z pletiva a pod tim šuplík na bordel. jednalo by se o skřín 1 m širokou rozdělenou každých 25 cm rámečky s pletivem tak by vznikla 4 insectaria 25 široke x 60 hluboké a 50 cm vysoké světlo a teplo by zajištovala jedna (60 W) nebo 2 žárovky (v případě dvou by šlo (50,65,80 W)). sarančata by mohli sedět na bočních stěnách nebo na stropě (na pletivu). Kolik asi by mohlo byt najednou v takovém insectáriu dospělích sarančat?
Další věc co by mě zajimala je velikost ok pletiva ted tu mam pletivo 7x7mm tim mi dospěla sarančata neprolezla nevim jak mala by ještě neprolezla např středí ??? pak tu mam pletivo 2x2 mm tim by snad neměla prolezt nejmenší sarančata?

S chovem sanrančat zkušenost mám akorát v létě před asi 12 lety. Ale vůbec jsem neměl v úmyslu velkochov spíše to byla dětská zvědavost. Takže ti nedám žádnou odpověď jakou čekáš ale spíše přidám otázku :-D Pletivo na dno nad šuplíkem bude plnit funkci trusníku řekl bych že? Velikost 7x7 je podle mě pro nymfy veliké ale nevím jestli třeba přes 2x2 ti propadne trus od dospělých. Předem říkám že nemám tušení jak velké mají sarančata bobky :-D

počitam stim že bych využil třeba 3 velikosti pletiva třeba to 2*2 a 4*4 a to 7*7 nebo to 7*7 bych ani nepoužil. myslím že pletivem 4*4 by měli propadnout bobky i od dospělců? ted momentalně sarančata vubez nemam dřiv sem jimi krmil ale dnes sem je vyměnil za švaby ale rad bych skusil chovat i sarančata když to pujde tak chov sarančat i rozšířím :) ted bych si rad udělal malou skřinku s 4 nebo 8 insectarii. Abych se je naučil chovat a množit a vychytal mouchy a časem to rozšiřil na menší komerčni chov.
Martin

Tak pokud chceš využít více velikostí pletiva tak to je samozřejmě jiná... Já jsem myslel, že chceš používat jedno v rozměru které by šlo použít u adultů i nymf. Takže tím pádem ok ;-) ¨Když jsem je měl a bylo mi asi těch 10 let tak jsem je sice dotáhl do dospělosti ale nerozmnožil. Takže přeju hodně štěstí s pokusem, bylo tady i nějaké vlákno a rozebíralo se tam osvětlení a pokud si pamatuju tak to byla docela sada co se týkalo luxů. Pokud ses na to nedíval doporučuju to najít a pročíst ;-)

Edit: Nedalo mi to a myslím, že jsem to i našel. http://tera.poradna.net/q/view/129013-chov-saranca t-a-pripadny-privydelek