Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indotestudo elongata z Malajsie

Zdravím,
rád bych trochu zmapoval kolik chovatelů chová Indotestudo Elongata, které pocházejí z Malajsie.
Zatím jsem narazil na: Petra Hainze(Petr60zelv), Radka Kratochvíla(Sysel) a Lukáše Vrkoče.

Je ještě nějaký další chovatel, co množí tento druh?
Změna předmětu, původně: Indotestudo Elongata z Malajsie (Aurifer)

loading...

No, ode mne nebo od Sysla jsi odpověď nechtěl, dost jich asi po nákupu odkráčelo do věčných lovišť a něco se asi prodalo Němcům a jiným. Někdo pak dost pravděpodobně nezvládnul sestavit harmonizující chovnou skupinu. Na terraristik.com je nabízejí C. Fritz, Franz Striegl, Andre Winkler a Sarah J z Německa, k tomu Mario Hinterecker z Rakouska a často je nabízí jeden Holanďan, Marcus, přímení si nevzpomenu. Jeden španělský kolega tvrdil, že už ani neinkubuje jejich vejce, že mu cena na volném trhu v Evropě připadá nízká. Sestavit skupinu nepříbuzných zvířat nebude žádný problém. Na Staré cestě 3741lastní mláďata bych ale před desátým rokem věku samic neočekával...

Podle toho co píšeš, tak asi není víc chovatelů v české republice a i když jsem je sháněl, tak sem objevil už jen 2 chovatele co je mají z Vietanamu.
Přivézt si mládě z německa už bude dost nákladné, doprava a i cena bude jistě jinde než je v čechách. Takže mi budou muset stačit 3 mláďata co už mám.
A budu doufat, že za pár let nezjistím, že to jsou jen samci nebo samice :-)

tak ono přecejen to nejsou hermanky, které se chovají masově. Indotestuda tady patří mezi raritnější druhy a chovatelů je tu holt jen pár. Pokud je chceš časem taky odchovávat a nestačí ti ta zvířata od výše zmíněných pánů, tak se koupi v cizině (holt za vyšší cenu) bohužel nevyhneš. Protože s 3 mláďaty se ti to klidně může stát, že časem zjistíš, že jsou všechna 1 pohlaví, nebo nejsou ale vzájemně si prostě nesedí. A odrostlá zvířata na dopárování neseženeš tuplem, a už vůbec ne za českou cenu.

Čistě pro mou zvědavost, ta tři mláďata jsou ode mne, od Sysla nebo od někoho dalšího? Obecně se doporučuje na získání jednoho dospělého chovného páru zvířat koupit čtyři až šest mláďat. Ze svých odchovů vím, že se odchovech objevují obě pohlaví, věřím, že u kolegy Sysla rovněž. Já v této chvíli odprodávám dvě odrostlejší přebytečné samice, ale pochopitelně ne za cenu mláděte (novorozeňata jsou k mání v ceně cca 1500 - 2000 Kč), ale po cca 8000 Kč. Když seženeš staršího odchovového Syslova samce, není problém pořídit F2 mláďata o pár let dřív, ale jak se říká, čas jsou peníze...

Jedno mládě je od tebe, jedno od Sysla a jedno od pana Vrkoče, o chovu zatím jen přemýšlím a to určitě do budoucna, určitě né dříve než za 8 let, protože zatím nemám pro želvy takové zázemí. Do té doby snad nasbírám dostatek zkušeností, abych želvám neublížil. Spíš mě zajímalo kolik lidí v české republice množí tento druh.