Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční utíká z terária

Dobrý den, v teráriu (120x40x60cm) mám 3 gekončíky noční. Jedna samice se pořát snaží utéct. Není to takové jako když prostě lezou proti sklu, protože nechápou, že tam nějaké je. Ona prostě ví kde jsou dvířka a bohužel se je dnes naučila otevírat. Jsou šoupací a ona to nejspíš pochopila.Taky dnes i utekla. Naštěstí jsme ji asi po hodině našli. Vůbec nechápu proč utíká. Ostatní jsou úplně normální, tak mi nepříjde, že by se tam měli špatně. Už dříve jsem u ní pozorovala, že když otevřu terárium tak hned chce ven. Nevíte někdo nějaký důvod proč se pořát snaží dostat ven? Terárko je teď zalepené lepící páskou.

Moji gekončíci také chodí ven. Většinou na ruku a nechat se pohladit. Pamatujte, že je to živý tvor, který se prostě chce podívat i někam jinam. Kdyby vás zavřeli v domě, taky to pro Vás nebude úplně žůžo. Jinak si nemyslím, že gekončíci jsou hloupí. Třeba já je považuji za chytřejší, než je většina mých spolužaček na VŠ. :)