Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Metrozol

Zdravím, chtěl bych preventivně ošetřit chov myší Metrozolem, ale vzhledem k tomu, že na příbalovém letáku není uvedena ochranná lhůta, tak se chci zeptat jesli má někdo vyzkoušené jestli Metrozol neovlivní nějak holata nebo růst mladých myší a jestli je možné holaty krmit. Předem děkuji za všechny reakce.

Proč chceš preventivně ten chov přeléčovat, máš na něco podezření? Co se týče holat a růstu mladých myší tak tam je to v pohodě. Ale samozřejmě v holatech ten Metronidazol bude, nacucají se ho s mlékem. On se sice používá léčebně i u plazů, ale dávat jim ho zbytečně s kořistí neni uplně košer a už vůbec ne třeba mláďatům. Tam je lepší po skončení léčby se zkrmováním ještě aspoň 14dní počkat.

Už několikrát se mi stalo, že většinou jen jedna myš ve skupině najednou začala hubnout, byla nahrbená, ale potravu přijímala normálně. Z obavy aby nenakazila ostatní, jsem ji vždy hned oddělil od skupiny a následně zkrmil. Tak jsem pátral na netu a našel jsem jen to, že by se mohlo jednat o trichomonády a že je dobré jednou za tři měsíce převentivně chov přeléčit metrozolem. Vzhledem k tomu, že mám dvacet chovných skupin a kdybych měl každou chvíli nějakou myš ve skupině nahrazovat, myslím, že preventivní přeléčení jednou za čtvrt roku není na škodu, ale dodávám myši a holata i do zveráků, tak hlavně proto ten dotaz.