Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva reevesova- je nutné průmyslově vyrobené želvárium?

Dobrý den,

můj dotaz je asi zřejmý již z nadpisu, prosím o komentáře, postřehy, cokoliv. Chci si pořídit želvu reevesovu a momentálně studuju veškeré dostupné materiály a uvažuju, jak jí zařídit vhodné životní prostředí.

Je nutné kupovat průmyslově vyráběné želvárium - tzn. s vlepenou plochou na slunění? Pohrávám si s myšlenkou, že koupím klasické akvárko, do kterého dám větší - nějak vhodně zkosený - kámen (aby po něm želva dobře vylezla na souš), nad ním by byl zdroj tepla,do toho bych nahrnutím kamení na dně ještě vytvořila nějakou mělčinu v jiné části akvárka. Jenže plocha takového přírodního kamene by asi byla přece jen menší, než plocha v kupném želváriu, kde je, tuším přesně tu doporučovanou 1/3 plochy...? O tomto druhu želvy jsem četla, že jsou aktivní a hodně lezou, takže si nejsem jistá, že můj nápad s úpravou akvárka pomocí velkého kamene je dobrý...

Mám ohledně zařízení želvária ještě další dotazy, budu je kdyžtak přidávat postupně. Jinak za jakékoliv komentáře děkuju.

Díky všem za reakce. Nakonec jsem se rozhodla vyřešit to tak, že doud bude želva malá, bude mít ostrůvek slepený z břidlice - ale nebudu ho vlepovat k akváriu, aby se dal později vytáhnout - asi takhle (obrázek 1) a až želva vyroste a bude potřebovat větší a hlubší vodní plochu, sestavíme jí něco takovéhoto nad akvárko (obrázek 2).

Jen bych se ještě chtěla zeptat - uvažuju nad tímto filtrem: kaskada-300 - četla jsem, že je dobré, když voda padá shora, že to pomáhá zlepšit její kvalitu a do jisté míry to nahradí vzduchování. Myslíte, že takový filtr je dobrý nebo mám vybrat něco jiného?

na vnější přepadový filtr se u želvy vykašli, želvy obecně hrozně sviní, takže potřebuješ výkonný filtr se snadnou rosborkou a sborkou. Což tohle rozhodně není- tyhle vnější přepadové filtry jsou do dobře zarostlých akvárek s pár rybičkama. S tím padáním vody shora to je pravda, ale toho se dá snadno docílit tak, že prostě vývod filtru umístíš kousek nad hladinu.

Dobře, děkuju. Můžeš mi prosím něco doporučit? Kdybys měla vybírat ty (klidně bez nějakých velkých ohledů na finance - hlavně ať je to výkonné a dělá to dobře to, co má a nepokazí se to za měsíc)? Akvárium bude zřejmě 80 x 40 a vody zatím 15 - 20 čísel, netuším jak malinká želva bude, asi úplné mrně, takže zatím vody bude málo. Četla jsem, že hodně chovaelů má filty Fluval, ale nevím, co vybrat konkrétně.