Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reptile 200 25W kompakt - umístění

Zdravím,

Bohužel jsem k tomuto dohledala dvě rozporuplné informace a vzhledem k tomu, že nevlastním měřák, ráda bych si to ověřila - tedy jakým způsobem se má tento kompakt umisťovat? Někde jsem se setkala s názorem, že se zavěsí normálně jako žárovky svisle dolů (koneček zářivky míří dolů na zvíře) a jinde zas, že by se měla dávat vodorovně nad zvíře jako lineární zářivka.

ta spirála září dopředu i ze stran, takže pokud není umístěná ve stínítku, tak z tohoto pohledu je to celkem jedno. Akorát vodorovné umístění nad zvířetem je samože přirozenější a taky se tím eliminuje to, že to zvířeti svítí přímo do očí.