Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chamaleoni a sluch

Ahoj,
Jen jsem tak uvažoval. Četl jsem že chameleoni nemají sluch nebo je spíše utlačovaný a nepotřebný k životu. Není proto divné volat na Chameleona? Jeden přítel chová samečka Furcifer Pardalis a pořád na něj mluví "chamíku, pojď sem je tu krmení" a chameleon jen blbě čumí :D co si o tom myslíte? A zkrátka pište věci o chameleonech

Není proto divné volat na Chameleona?

To teda je ;-) Resp. je to uplně zbytečný. My na chameleony mluvíme taky, ale jsme si vědomí toho, že v podstatě mluvíme jen sami se sebou, nikoliv s chameleonem:)

Blbě čumět, to už je taková životní úloha chameleonů ;)

chamíci a třeba hadi nemají vnější ucho, takže zvuky neslyší tak jako my. Ale hluší v pravém slova smyslu nejsou, vibrace způsobené zvukem se u nich přenáší kostmi do vnitřního ucha, které mají, takže určité zvuky vnímají. Ale mluvit na ně samozřejmě nemá smysl.