Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon pardálí prosím pomozte..

Dobrý den potřebovala bych poradit. včera večer jsem přijela z práce a našla jsem chameleona ležet na zemi v terárku. Ležel na pravém boku. Chvilku jsem tomu nevěnovala až takovou pozornost,protože párkrát na zemi už ležel a nic mu nebylo. Ale po asi 15 min. mi to nedalo a když jsem se na něj šla podívat tak tam pořád ležel hlavou hýbal pozoroval jako by nic. Tak jsem otevřela terárko a zkusila jsem před něj dát ruku aby se chytil a já ho mohla dát na horu,ale nereágoval.tak jsem ho prstem nadzvedla pod předníma tlapkama a jak se přestal jeho pravý bok dotýkat země tak najednou se začal pořád kroutit a furt se přetáčel doprava a doprava po celém terárku najednou se začala dusit a celý z černal i tlapky a bříško. Nalepil se pravým bokem a hlavou na sklo terárka oči mu uvnitř ze šedivěli a asi 2 min měl pusu dokořán, polovičně jazyk venku a lapal po dechu. No v tu chvíli to bylo něco strašného. Pak pusu zavřel a byl v klidu,ale pořád celý černý. Pak přijel přítel a zkusil ho vzít do dlaně to vůbec nereágoval a byl úplně tuhý ani chňapkama se nesnažil stisknout. Tak ho přítel vzal a hned jsme jeli na veter. stanici tam byla doktorka která exotickým zvířatům nerozumí a tak nás objednala na dnešek k lékaři který se zabývá exotickými zvířaty. Ale bude tam až večer. Tak jsem se chtěla zeptat jestli s tímhle nemá nikdo zkušenosti,protože to čekání na večer s vědomím, že mu člověk nemůže nijak pomoc je hrozný. Prostě se furt přetáčí doprava dokola a dokola dokud nemá na pravým boku nějakou oporu. pak se dusí. Prosím poraďte. Budu vám moc vděčná.

chovas samici? ty podmínky.. jestli uz není pozde.. ja bych to dle kreci tipnul na hypervitaminozu.. ale bez popisu je to jen strelba od bohu... jak ten vapnik.

edit: ted sem prosel posty nademnou a jestli se dava 4x tydne reptivit?...(nechapu proc) tak to bude ta hypervitaminóza... takze ted vysadit reptivit a dat vapnik...(jbl microcalcium , biomin h, krmenj vapenec) roseni 3x v denne je vražda... tipuju ze vetrani bude taky pidi..