Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nechtěně v zimním spánku?

Ahoj,

mám podezdření, že naše Agama nabíhá na zímní odpočinek. Polehává na zemi, zahrábává se do písku a je celkově línější i co se týče potravy.

Myslím, že i vím jak by k tomu mohlo dojít. Jak byli velká horka, tak u nás v bytě to bylo jak ve výhni, vyndal jsem tudíž tepelnou žárovku(40W) a nasadil slabší abych udržel ideální tepltotu, což se povedlo. Jenže potom jsme odjeli na dovolenou a změna počasí zapříčinila, že teplota byla rázem o dost nižší. Té potravy během naší dovolené taky nedostala hromadu, ale voda byla měněná pravidelně.

Teď z jejího chování se mi zdá, že přechází do zimního odpočinku, což vzhledem k tomu, že jí ještě není ani rok a je srpen, tak to nechci riskovat.

Je možné opět zvýšit teplotu aby se agama opět "aktivovala" ?

Děkuju za všechny názory.

Michal

Někde tady ve fóru mám fotku terárka, které jsem ještě na rady dosvětlil lineární žářivkou. Momentálně jsem v práci, tak nemám možnost nahrát fotku, ale tohle by mělo být v pořádku. Díky moc za radu, hned mu tam zatopím jen co přijdu z práce:-)