Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousnutí potkanem

Ahoj všichni, včera se mi při krmení stala nepříjemná věc, Hroznýše mi kousnul velký potkan, špatně ho chytla a prokousnul jí kůži, tekla i trochu krev.Zakápla jsem to pak betadinou, mám se bát, nebo se to většinou hojí samo?
Díky

asis ho holt klepla málo. A za daných okolností se mu ani nedivim, že hada kousl. Ono hadům co mrtvou kořist nechtějí ale berou z peánu je lepší dávat čerstvě zabité- tedy dostatečně kleplé, ale v posmrtných křečích. On se ten hlodavec ještě pár vteřin vydrží klepat i po dostatečné ráně.

To vím ted´už taky, že jsem ho klepla málo , ale bohužel nemám na to odhad, doma nezabíjím nic, prostě na zabíjení jatečních zvířat mám kamarády farmáře:-).Takže hlodavec je bud´ stále hodně živý, nebo úplně na placku a na místě :-(.Ale chyba byla, že ho chytla a omotala přes klacek, takže je příště odstraním a bude to snad ok.

v tom časem získáš praxi..já krmné hlodavce buď trafim peánem za zátylek- coš chce dobrou trefu, nebo jim prostě temenem jebnu o nějakou hranu. Udělají ještě pár cukanců nohama a zcepení, to většinou hadům stačí na to aby po nich vyjeli jako po živých. No a hadům kterým naopak vadí ty cukance a chtějí uplně nehybného ještě kořisti přeruším páteř v bedrech, pak už se ani necukne. Akorát tu teď mam jednu trubku - Thrasopsici, co chce živé odstavené potkánky, ale neumí je efektivně zabít. Resp. její jed je zřejmě výrazně dělaný na ptáky. Takže živého potkana rolovala v hubě a pak ho žrala za živa, přičemž ji samože kousal a škrábal. Takže teď to dělám tak, že jí dám živého potkana, nechám ji si ho slovit a když ho začne za živa ocucávat, tak mu cvrnknutím palcem proti zátylku přerušim vaz. U těch menších to ještě jde celkem dobře.

Tak holata, nebo menší myšky, když jsem zamražovala, tak tam stačí málo, aby byli mrtvý, ale 25cm potkan je vyšší level.Já to dělám tak, že ho držím za ocas a položím na zem a majznu lat´kou-snažíc se přerušit páteř, většinou ale majznu moc, takže putuje do mrazáku kamarádce pro velký hady-já mám zatím většího jen jednoho a následuje pokus číslo dvě atd.....moc se ale v tom zabíjení nevyžívám, takže ho pak hodím živýho....nebo jen lehce omráčenýho.