Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup v Hammu

Můžete mi poradit?
Rád bych si ze zářijového Hammu přivezl gekončíka, ale nevím, jestli je lepší objednat zvíře předem, a pak jej vyzvednout, nebo si zvíře koupit na místě. Pak ovšem nevím, jaká bude škála nabízených barev. Můžete mi, prosím, sdělit Váš názor?

Všem děkuju za odpovědi! Slyšel jsem totiž, že lepší je mít zvíře rezervované, že to tak dělají všichni (ano, je trochu divné, že Hamm je vlastně přestupní stanice domluvených zvířat - to mi bylo celkem jasné, ovšem: celkem). Tak ještě jednou děkuju.

Hamm je hlavně velká, v podstatě celosvětová burza. Takže na ni krom Evropy jezdí lidé i ze zbytku světa. Proto se u méně běžných druhů domlouvá předem domluvené předání tam. Ale u běžných jako jsou vousatky, ébéčka atd je tam obrovský výběr přímo na stolech, ty není potřeba si rezervovat a stačí si tam jenom zajet vybrat. Jinak se vyplatí tam být brzy ráno, aby člověk nestál v kilometrové frontě a dovnitř se nedostal až v poledne, kdy už to je všechno dost přebrané.