Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrava na týden

Dobrý den, jedu na malou týdenní dovolenou a nemohu nikoho sehnat na hlídání mých ještěrek ( brokésie, gekončíci noční a jemeňák). Kamarádka by je mohla zajít nakrmit, ale potom také odjíždí. Brokésie to vydrží když jim tam před odjezdem dám hodně mikráčů. To mám ozkoušené. Jenom nevím s těma gekončíkama a jemeňákem. Jak dlou to bez potravy zvládnou? U nich je totiž problém, že cvčky mají vždy rychle pochytané. Brokéskám to trvá vždy pěkně dlouho :-D.
Děkuju za rady

Pokude je jemeňák dospělej, zvládne to bez újmy taky. Dáš mu tam před odjezdem o něco víc cvrků plus jim přihodíš nějaký jabko, aby v noci nekousali chameleona, a bude to ok. Dospěláci už ani moc nepijou, takže ani týdenní výpadek v rosení moc nepocejtí.

Gekoncici maji pěkně baculaté ocásky. Cvrčky jim dávám 5x týdně. Dnes jsem si ale přečetla, že mají jíst jen 3x týdně. A každý aby dostal cca 3 cvrčky. No unás to bylo tak 5 pro každého:-D. Asi jim to budu muset po příjezdu trochu omezit:-D. Chamík je dospělý (4roky). Teď mi také došlo, že dost časlo okusuje sukulenty, kterých tam má spoustu. Tak z nich má i trochu vody. Nevím proč to děla... Jíst dostává 4x týdně a 3x týdně mu rosím. Jinak děkuju za rady. Dost se mi ulevilo, že to zvládnou.

Ako píše lucifer, dobre živení dospelí gekončíci zvládnu hladovať mnoho týždňov. Skôr im hladovka prospeje. Ich organizmus je prirodzene nastavený na šetrný režim, v čase hojnosti žerú, v čase nedostatku pomaly spotrebúvajú rezervy. Týždenný pôst je pre ne úplná brnkačka :)