Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zoo prodejna katastrofa

Zdravím, pokud jste někdo z Písku nebo okolí, zajděte do zoo prodejny na Alšově náměstí. Pani prodavačka tam má chamíka, vůbec nevěděla , jestli je to samec nebo samice, má tam jednu uprděnou žárovku a víc nic. Když jsem jí řekla, co je špatně a že mu dávám maximálně dva měsíce, ještě se tvářila naštvaně. To snad ani není možný! Mně to tak naštvalo, že mám celý den v pr.

loading...

No, myslela jsem si, že když jí určím pohlaví,poradím, tak že jí podmínky alespoň změní. Ale ona se ještě cítila dotčená, co že si to vůbec dovoluju... to mě nasralo! Už tam nejdu ani náhodou, stejně jsem tam zabrousila náhodou,...Doufám, že brzo zkrachuje, megera, nebo že si toho chudáka někdo koupí!!!

No a teď se zkusme vžít do pozice prodavačky.
Pracujete ve zveráku za 10k měsíčně. Denně se bavíte s chytrými lidmi, kteří se diví, že papoušek potřebuje vodu - jak může asi pít, když má zobák. 2x denně Vás navštíví "klient", který vám neustále kecá do Vaší práce - buď poukazuje na věci, které už dávno víte a slyšíte je 10x denně, nebo životní příběhy, jak měli už 10 chamíků a všechny mu utekli na strom a už je nenašel, nebo říká absolutní slátaniny, které jste už dávno vzdali vyvracet. Zároveň (v tom lepším případě) třeba i víte, jaká ta zvířata potřebují podmínky, ale nemůžete s tím nic dělat - protože nařízení, prachy, nebo soucit, který to budí a zvěř se líp prodává. A navíc je levnější chamíka za kilo koupit a za dva měsíce koupit jinýho, když chcípne, než mu dát to, co potřebuje. Páč velkýho, dospělýho chamíka za ty prachy nikdo nekoupí - všichni si ho totiž chtějí "vycvičit" od malička.
A každý den musíte odrážet lidi, co jsou dotčený, že si jejich rady ohledně chovu neberete k srdci a hned všeho nenecháte a chamíkovi nepostavíte nový terárko.
Srakra lidi - NAUČTE SE VŽÍVAT DO ROLE OSTATNÍCH, PŘEMÝŠLET, A PAK TŘEBA NEBUDETE PŘEKVAPENI Z OČIVIDNÝCH VĚCÍ!
Pokud se vám to nelíbí (což přepokládám) tak tam sakra vůbec nelezte a nechte je zkrachovat. Nebo si třeba pořiďte transarent a skandujte před zverákem. Ale nelezte tam a nebuďte dotčeni, když vás prodavačka odpálkuje.

Nemluvím o pet centu, ale o malém krámku, kde je prodavačka zároveň majitelka. Občas do zveráku jít musím, protože ne všechno kupuju na netu. Myslím, že, přemýšlím dost a je fakt, že se spíš vžívám do role zvířete než mrzkého člověka, který mě překvapovat nepřestává a asi nikdy nepřestane. Napsala jsem na Veterinární správu, jestli se s tím dá něco děla, když dle nového zákona už zvíře není věc.... Uvidím, co mi odpoví. Ještě bych chtěla dodat, že bych raději kůrky žrala, než prodávala ve špatném pet shopu, jelikož by mě to psychicky odrovnalo.

No tak to je náhoda, bydlím kousek od Písku a občas se ve zverimexu stavím. Jestli můžu také upozornit tak v Táboře v nákupní zóně ve zverimexu SuperZoo je stejný případ. Také Chameleona, terárium tak 45x45x50 chudák se tam mačká a jim to vůbec nepřijde divný fakt nechápu proč je tak trápí. Neptal jsem se na vitamíny ale nevypadal tak jako by nějaký dostával :( Ty zverimexu to je děs :(

A ještě doplním, podobný stav je i Leguán. Nechápu proč tam mají Leguána. Leguán roste a roste a stále je v malém teráriu že se tam ani neotočí. A byla stejná reakce, taky jsem je upozornil na malou chybu v chovu :D a reakce byla stejná. Cituji: vy tomu nerozumíte, má co potřebuje, zakřivení ocas je normální, jestli si ho nechcete koupit tak jděte" :( ach jo. Ale jak už někdo psal takových zverimexů jsou mraky a je škoda že se s tím nedá nic moc dělat

Co jsem jednou takto ve zverimexu upozorňovala na chyby a pod, dostalo se mi odpovědi, že jim ty prostředky ani poskytnout nemohou z důvodů nařízení zaměstnavatelů a provozovatelů zverimexu. Nebýt toho, že paní se tvářila, jakobych ji velice moc obtěžovala.

To jste asi nikdy neviděli malý krámek v Pardubicích, tam nemají ani žárovky, zvířata v posledním tažení a víte co je na tom nejhorší? Že hned vedle toho krámu(spojená budova) je veterina..a když jim něco řeknete, tak se urazí a odkoupit každý zvíře za trojnásobnou cenu než normálně a pomoct mu alespoň utracením protože víc jak hodinu tam ty zvířata už neměli, na to vážně někdo nemá..

S těmito situacemi se něco dělat rozhodnědá, jen člověk musí prostě vyvinout nějakou aktivitu. Stačí doporučeně zaslat oznámení z podezření páchání TČ týrání zvířat na místní Policii ČR. Samozřejmě je nutný uvést svý jméno, adresu, tel. a klidně i rodný číslo - anonymně to nefunguje (?). Policie má povinnost to prověřit a taky to udělá - to můžu garantovat. Bohužel ty policajti maj podle sebe spoustu důležitějších záležitostí, takže tam nepůjdou s vidinou "případu Watergate", ale minimálně majitel a zaměstnanci zverexu z toho budou mimo a třeba se něco zlepší. Popř. pokud bude policajt uvědomělej, veme s sebou nebo následně přizve nakontrolu veterináře ze SVS. Je potřeba do oznámení vše konkrétně popsat (dospěláckou formou - žádný "chudinka" "nemá nožičky" atp., prostě faktický poznámky bez zbytečnejch emocí).
Já osobně jsem tím už prošel, proto vím, že to aspoň nějakým způsobem funguje. Dokonce se mi policajti pak sami ozvali aby mě informovali a průběhu "řízení" - bylo to kvůli leguánovi, bohužel jsem majiteli toho lega dal předem vědět, že na něj trestní oznámení podávám, takže cajti pak přišli už k prázdnýmu teráriu. Aspoň něco. Samozřejmě jsem měl dilema "práskat / nepráskat" ale pak jsem si řekl, že jedině když my slušní (snad se za něj mohu považovat) chovatelé nebudeme tyhle věci přecházet a tolerovat, může se celková situace zlepšit. Dneska jsem tomu ale více než spektickej, páč těch slušných chovatelů s opravdovým zájmem je tak 0,0001%. Lidi dnes o těch zvířatech vůbec nic neví a spokojí se jen s elementárníma znalostma, v tom lepším případě - prostě bída. Samostudium a skutečný zájem 0. Móda a vidina hračky v kleci totálně převládá...

edit: na tom, že ten chamík, před tím, než se prodá tam má jen obyčejnou žárovku bych až zas takovej fail neviděl, ale nic se nedá zobecňovat a na vlastní oči to třeba může vypadat jinak

No je to tak. Jen k té poslední větě. Žárovka do doby prodeje je asi normální, to bych neřešila, ale to ostatní... to by se muselo prostě vidět. Problém ale je, že i když by tam policie došla, tak těžko budou vědět, co je špatně, neřku-li, že se nedá dokázat absolutní absence vitamínů, minerálů apod. .... Jenže. Dneska mě zase něco vytočilo. Na ČT1 v pořadu Hoby naší doby byla reportáž o "chovateli" ještěrů. Konkrétně tam měl agamu kočičinskou a pardálise. A dle jeho slov" chameleoni jsou vhodní pro děti, dají se ochočit, nechají se drbat - při tom slastně přivírají oči,....". No je tohle normální??!!

Samozřejmě se s tím něco dělat dá. Mně asi nejvíc vadí, že si chovatelé stěžují různě na fórech, jak viděli trpět chuďátko zvíře a tím to skončí. Takže přejdu k věci, hodně jsem tohle řešila ohledně fretek. Takže chameleon je obratlovec, tudíž se na něj vztahuje zákon 246/1992 Sb na ochranu zvířat proti týrání. Nemám zkušenosti s PČR, ale vždy jsme sepsali, co bylo v daném obchodě špatně, i se odkázali přímo na paragrafy se zákona a poslali písemně, myslím, že stačí i email, nejlépe s fotkou na MVS (městská veterinární správa) nebo SVS (státní veterinární správa). Případ šli prošetřit a daný zverimex podmínky musel zlepšit a to dlouhodobě, protože se kontroly opakují. A oni si pak v krámu dají pozor, nějaké i dobře míněné rady nepomůžou.

A k tomu pochopení prodavačky....je na každém, kde kdo pracujeme, jestli nám to nevyhovuje nebo to neumíme, tak to nemusíme dělat. A s týráním zvířat nemám porozumění ani v nejmenším. Jsou mnohem stresovější a náročnější zaměstnání než pidi zverimex.