Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota v teráriu přes noc

Ahoj,
Chci si pořídit Furcifer Pardalis. Pořád nemůžu vyřešit jeden problém. Přes den se. Svítí na požadovanou teplotu, ale nevím jak jí udržet v noci. Všude píšou pokojová teplota. Bohužel to nemáme tak jednoduché, bydlíme v poměrně studeném baráku a když se později zatopí nebo vyhasne kotel je možnost že nám teplota spadne až na 18 stupňů. Což už asi problém, ne? Je možné vytápět terárium nějakým ropným tělískem? Podložkou? Budu rád za každý nápad

loading...

Presne tak, na nejaky nocni pritapeni opatrne. Neodstatecnej nocni pokles teploty a s tim spojenej "odpocinek" metabolismu je vetsi problem,nez par chladnejsich noci. Pokud se pak pres den chameleon muze dostatecne lokalne vyhrat,nemel by byt problem.
Mrkni na nocni teploty na Madagaskaru v lokalite, ze ktery chameleona chces v ruznejch rocnich obdobich,treba ti to ledacos napovi.

Ale vychladne, vychladne okamžitě. ALe já v tom vůbec problém nevidím. Fakt jsem je chovala v noční teplotě (v zimě) i pod 18 st a nikdy nebyl problém. Přesně jak je napsáno výše, větší problém je třeba v paneláku, kdy noční teploty jsou stejné jako denní. Mně se například daří i orchidejím, kdy by někdo mohl říci, že noční teploty pod 18 st jim nemůžou prospět. Ale opak je pravdou, kvetou bez přestání rok i více.

Důvodem je, že jsem Ambilobe i Ambaju měla, ale Nosy be ne :-) Ne to ne, ale barevně je Nosy be zajímavý, ale je fakt, že je dražší a asi ne tak běžný. I když teď už možná se shání lépe než před 5 lety, co jsme si pardály pořizovala.

i variantu Nosy Be lze dneska rozhodně sehnat i značně pod pět tisíc

Otázka ale je, v jakym věku a kvalitě. Pokud je to dvouměsíční mládě, kde mi ani chovatel s jistotou neurčí pohlaví (resp. určí, a pak z něj vyroste klidně samice),a u kterýho nejsou žádný záruky, že bude fungovat, tak ok. Tohle je zhruba cena, za kterou (aspoň co vím) prodávají chovatelé, od kterých bych se nebála zvíře koupit.

Ambilobáka taky seženeš za 1500, ale já bych ho za ty prachy nekoupila, to prostě smrdí..