Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyndávání z teraria

Mám novĕ pořízeného hada a chtĕla bych aby si odmala zvykal na vyndáváni z terária a na ruku.
Když jsem ho dneska chtĕkla na chvilku vytahnout otevřela sem pomalu dvířka terarka a pomalu sem dala ruku k hadovi ale ten se i tak lekl a odplazil se pryč. Tak sem ho nevyndávala. A tak se chci zeptat co sem udĕlala špatnĕ a jak ho mám vyndávat aby z toho nemĕl šoky. Předem dĕkuju za rady :)

Odpověď na původní dotaz máš hned v první reakci ;)
Nech ho tak dva až tři týdny v klidu, netahej ho. Jen měň vodu a dělej běžnou a potřebnou údržbu tera. Pak můžeš pomalu zvykat. Ale žádné násilí. Některé úžy jsou salámisti, některé si na ruku nezvyknou. Pokud jí to bude pořád vadit, tak bych omezila kontakt opravdu na minimum. Nemá cenu zbytečně stresovat.
A hlavně takhle malé hádě potřebuje klid, mohl by ti ze stresu i exnout, přestat žrát a podobně.
Takže - teď klidně i měsíc nechat být a pak pomalu a v klidu občas zkoušet na ruku.

No právě že sem se na to ptala toho chovatele od kterého ho mám a ten říkal že ho mám vyndávat často ať si zvykne na lidi a pak sem si tu četla podobné dotazy ,ale musela sem se prostě zeptat osobně.
Nakonec si myslím že na něj nebudu sahat cca ty 2-3 týdny. Ať si zvyká na terárko.
Jinak děkuju za odpověď :D