Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kámen a zdroj tepla

Ahoj , při debordelizaci půdy jsem našla výhřevný kámen, větší než lidská dlaň, ale ne o moc a cosi jako lampu, dám fotky, lze to k něčemu použít? Ten zdroj tepla asi ano, na nějaké velké terárko, třeba k leguánovi, fakt to topí jak d´as, jde mi o to, abych na hodinách nebrousila brusle. Kde se to tam vzalo nevím, ani nevím z čeho to bylo.
Díky

to není žádný výhřevný kámen, ale starší infrazářič. A ten topí jak ďas, od toho se také vyráběl. A ano, na hodinách pak budeš mít matrix. Tyhle infrazářiče se dříve dost používaly třeba k velkým varanům atd na výhřev celé velké ubikace, v podstatě místnosti...do běžného terária to je nepoužitelné, to bys tam toho plazíka ugrilovala. Navíc se to dá použít až od určité vzdálenosti a to zvíře se k tomu samozřejmě nesmí za žádnou cenu dostat. Stejně jako se k tomu nesmí dostat nic, co by od toho mohlo chytnout..

Já ho vyhazovat nebudu, podobným zářičem jsem se zbavovala plísně, oškrábala jsem to, nastříkala savem proti plísni, bylo to tam po čase znova v rohu ložnice, takže jsem to dýchala.Po asi dvou letech mi poradil známý, že plíseň je houba, která se musí spálit.Spálila jsem ji a od té doby-je to už asi 10 let, je pokoj.