Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vhodnost vázacích pásku (elektrikář.) k upevnění topných kabelů

Zdravím. Chci se zeptat (jsem začátečník).
Jsou k připevnění topného kabelu k polystyrenu vhodné vázací pásky např. 2051? Kabel 25 W, 4,5 metru.
Např. zda top. kabel nepoškodí vydáváním tepla váz. pásky nebo naopak zda váz. pásky nějak neuškodí životnosti či funkci kabelu.
Nebo je nutné použít pouze a jedině tzv. tepelně vodivé pásky pro upevnění smyček?
Děkuji za odpověď.

Ak to nestiahneš privelmi tak by som sa toho až tak nebál, skôr by som rozmýšlal nad podkladom. Ak sa nedaj boha niečo stane, polystyrén nieje zrovna nehorlavý.
Ja mám káble riešené tak, že do polystyrénu mám vydlabanú drážku,do ktorej som dal silikon, na to hrubý alobal, na neho po celej dlžke opeť silikon a do neho je zasdený kábel, takže nepríde priamo do styku z polystyrénom a silikon ho drží tak, ako som chcel aby bol.

Snád som to napísal nejak zrozumitelne :-D

Nemám jako podklad jen tak ledajaký polystyren ale: Extrudovaný polystyrén, který by se měl mimo jiné vyznačovat "nesnadnou hořlavostí", na jeho povrchu bude "aluminiová folie za radiátory", pak topný kabel ve smyčkách a 2 cm nad kabelem PP plastový box. Topný kabel nechci ničím zalévat, poněvadž jde o dočasnou (cca 6-12 měsíční) ubikaci pro nové hady a topný kabel plánuji posléze sundat a využít v teráriu.