Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co pod konferenční stolek

Chci se zeptat nebo spíš kolega z práce.Nechává si dělat konferenční stolek do obýváku a neví co do něj.Nebo neví chtěl by nějaké nápady.Rozměr asi 120x50x60.Nejlépe hada nejedovatého.Já mu doporučil regiusku,ale on nechce krmit ptkanama.Korálovka se mu nelíbí.Nevím už co by do toho měl dát.Napadlo mě je nějaká užovka podobná jedovatému hadov?Jinak už mě nic nenapadá.Nebo nějaký malý varan,ale v tom se neviznám.Díky

Před třemi dny ses tu ptal na teplotu v noci, sám píšeš, že nic moc nechováte a přitom v každém tématu radíš.

a) Pogona vitticeps, atd.

b) samice colarisů nejsou vždy tak snášenlivé, abys mohl klidně zahlásit chov 1,x

c) není jen jeden druh varana a velikostně by tam někteří šli

d) ve velikosti tera ale přece není problém. Problém je v tom, že zvířeti bude někdo celé dny kopat nohama do "terárka", někdo pořád ťukat nad hlavou skleničkou s kávou, otřesy od nohou všech procházejících v těsné blízkosti, atd. Většina zvířat bude - teď uvažuji tak, že i deska stolu je skleněná - více než jen vadit, že stále někdo natahuje shora ruku (jakoby horem útočící dravec).

Možné si udělat z konferenčního stolu terárium jistě je, ale chce to opravdu hodně citu a vše velmi dobře promyslet. A to jak zařídit zvířeti vyhovující podmínky, klidné a nestresující prostředí, tak i věci čistě technické a praktické - pokud tam bude zářivka, nebude svítit lidem do očí? Kudy vést kabeláž, aby se o nezakopávalo, kde bude větrání, atd? A opravdu chce mít konferenční stolek vysoký 60cm? Pokud se nemýlím, většina je tak 45cm.

1. Někde jsem psal že nic nechovám, ale mám toho poměrně dost načteno. Nejsem jediný je ru víc lidí kteří radí jen z literatury a dalších věcech kterých se dozvěděli. Za chybu se omlouvám.
2. Jak jsem psal v 1. to o Crotaphytus collaris jsem se dočetl. Naopak jsem četl že chov ve větší skupině je doporučený.
3. Vím že je více varanů ale nenapadl mě žádný. Docela rád bych o nějakém věděl (to není narážka jen mě to zajímá :) )
4. Ano za to se omlouvám špatně jsem pochopil otázku a souhlasím že pod stolkem je blbé něco chovat.

že máš načteno neznamená, že potom budeš dobře radit. Protože v teraristice platí spíše "co je psáno, není dáno" než naopak. Takže si rady rači nech až na dobu, až o tom budeš sám něco vědět. Protože konkrétně ty samice Krotafytů jsou schopné se vzájemně doslova vyvraždit. Navíc to ani není druh, který by se do něčeho takového hodil z hlediska stresu a nároků. Potřebuje hodně světla a výkonný lokální výhřev, zrovna tak vousatky a menší druhy varanů. Takže potřebná světla by nutně nepříjemně přehřívala desku toho stolu, krom toho, že ta zvířata by tam rozhodně nebyla happy.

Tak tak, z vlastí zkušenosti ti Pardále doporučuje s radama vyčkat do doby, než se ti ta teorie přetransformuje v praxi a nějakou dobu tak bude fungovat;) Já ti rozumim, sama jsem ve svejch relativně nedávnejd tera-začátcích velice brzy nabyla dojmu, že už do toho můžu mluvit, a vyzbrojená čerstvě načtenejma moudrama z TP jsem se jaka ostatním vysvětlovat, jak to mají dělat. A teď, když na ty svý moudra někde narazim, tak bych si jednu vrazila.

(teda, né že teď bych byla bůhví jakej mástr, ale nějak se mi podařilo vetřít se do fakt hodně rozjetý tera-domácnosti, takže teď aspoň kradu moudra doma:))

jak už tu bylo psáno- tam je potřeba hodně brát v potaz to, že běžné používání stolku bude většině zvířat působit nepřiměřený stres. Čímž se vylučují všechny plašší nebo stresovější druhy, steně tak druhy náročnější na údržbu. Na druhou stranu když se to dobře promyslí a hezky zařídí, tak třeba parta gekončíků tam bude fungovat bez problémů. Ti nejsou náchylní na stres a navíc v době, kdy je obvykle stolek nejvíce používaný jsou stejně většinou zalezlí a spí. Osvětlení se dá udělat tak, aby neoslňovalo lidi a gekončíci tam mohou mít na vyhřátí vhodně zabudované topné kameny. Projektovala jsem něco takového jedné firmě a už to funguje několik let, ta ébéčka tam jsou spokojená a dobře se v tom množí..

JInak k těm hadům - hadi se do těhle stolků moc nehodí z mnoha důvodů. Pro hady to musí být komplet uzavřený prostor, takže tam potom vznikají problémy s ventilací atd, když je vršek terária (tedy deska stolu celý uzavřený. To by se muselo dát pod ten stolek jenom klasické terárko a to by blbě vypadalo. U těch gekončíků je výhoda, že neskáčí a nešplhají po skle, takže ta ubikace může být ze stran i dost otevřená a dobře to větrá.