Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit svícení v teráriu - krajta královská

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak nejlépe vyřešit svícení v teráriu u krajty. Mám pro svícení a zvýšení teploty klasickou žárovku v obráceném květináči, problém nastává, když má had couravou a začne se na světle houpat, had není nijak tlustý, ale přeci jenom něco málo váží, světlo tu tíhu neudrží (nebojte, had se houpe vesele dál, nespadne, je v pořádku) a vyhodí mi pojistky v bytě, toto se děje prakticky každý den. Neznáte prosím někdo nějakou vychytávku, jak toto celé vyřešit? Začínám být zoufalá a bohužel se mi zatím nepodařilo na internetu nic najít. Všude se doporučuje žárovka v květináči, ale vyhazování pojistek tíhou houpajícího se hada nikdo zatím neřešil.
Moc děkuju za radu.

ahoj,rád bych sem dal svoji zkušenost s květináčem jako stínítkem. Ano Tvůj problém,je ve špatné izolaci mezi vodiči.
Je potřeba elekroinstalaci (kabeláž) upravit. Pozor však na použití květináče jako stínítka. Ano je to levné ,dostupné,ale má to jeden problém.
Květináč nemá v sobě otvory pro únik tepla od žárvky,objímky. Tj při použití silnější žárovky cca 40 a více W se celá část přehřívá a pokud je použit nějaký vodič s nekvalitní izolací,může se tato vlivem tepla narušit( vlastní zkušenost)
Všiměte si,že většina např KVALITNÍCH stolních lamp má na stínítku v místě objímky dělané otvory a vodiče jsou tam potaženy teplotně odolnou izolací jako např v žehličkách.
Sám používám stínítko sice z keramiky,ale s otvory pro únik tepla. Dále je vhodné na konce vodičů dát ještě silikonovou bužírku,která je teplu odolná (taková jistota)