Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsumy

Dobrý den,
už delší dobu uvažuji o pořízení Phelsuma m. grandis a když kamarád rušil terárium a nabízel ho za ,,hubičku" neváhal jsem ho koupit. Terárium má rozměry 50x70x40. Bohužel poslední dobou co čtu různé odkazy atd. mě příjde, že by to přeci jen chtělo pro pár větší terárium. Nemám zatím s tímto druhem zkušenosti a rád bych se zeptal esi je to dostačující, nechci za každou cenu je tam cpát a proto jsem i uvažoval o jiných Phelsumách, ovšem po delší době studování jsem narazil jen na malé druhy, pro které je na můj vkus až příliš veliké např. Phelsuma Klemmeri.Proto bych se rád obrátil na Vás, jestli zůstat u Phelsuma m. grandis nebo klidně i menší druhy. Děkuji :)

No já nevím, jak už tady jiní psali, z mláděte grandisky může vyrůst i bestie, která má přes 30 cm. Ta velikost je na hraně, záleží na tom, jestli bys trefil pár, který se nepere. Doporučuju raději P. madagascariensis, jsou trochu menší, nebojácné, hezké a chov je jako u grandis. Menší felsumy ne, ty by v tom terárku zanikly.