Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parazit podobný klíštěti

Zdravím,
snad nevadí, že píšu sem ohledně tohoto dotazu, protože spíš se tu řeší klasické zvířata, než "zvíře", kterého bych chtěl vědět název.

Vzhledem je tahle potvora podobná klíštěti, ale líta, vyskytuje se v okolí lesa, většinou přistane na nějakou část těla a začne pobíhat, což je nepříjemné. Není snadné ji jen tak chytit. Přistane na člověka, ale i na psa, u kterého dokonce shodí křídla a začne kousat.
5let zpátky jsem tohoto tvora snad nikdy neviděl, ale dnes, stačí jít na minutku do lesa a hned jich má člověk na sobě 5, což není fajn, hlavně když jsou ve vlasech, kde je chytit bez pomoci druhého člověka je prakticky nemožné.

Ptám se hlavně pro to, abych zjistil jméno tohoto parazita a mohl na něj najít nějaký přípravek, jak se proti němu bránit.(sprej na klíšťata/komáry je vyzkoušený, stejně běhají dál)

KOloš jelenní, je to opravdu pěkná potvůrka, nejhorší ze všeho je, když se zamotá do vlasů a objevím jí třeba až za 2 dny. (jelikož mám opravdu hosté a kudrnaté vlasy)
Nic by neměla přenášet, ale je to živočich sající krev, což je velice nepříjemné.