Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vejce Python regius polité obsahem teploměru

Moc prosím o radu!!! Mám v inkubátoru sedm čtrnáct dní starých vajec od mých regiusek. Je to moje "premiéra" :-) , takže už i tak jsem od začátku dost nervózní a dnes mi při kontrole vajec praskl teploměr, který byl ve víku od krabičky s vejci. Bohužel se stalo to nejhorší co mohlo a jedno vejce bylo zhruba z 1/4 zasaženo rtutí!
Teploměr byl zřejmě naprasklý, protože v otvoru ve víku byl volně, ale to už je teď jedno. Ihned jsem samozřejmě všechna vejce vyndal, vyměnil nádobu, dal nový Vermikulit a 60% roztokem lihu jsem se pokusil rtuť na vejci otřít, což se povedlo jen asi na 50%. Jsem začátečník, takže mi bohužel nic jiného nenapadlo. Ostatní vejce rtuť nezasáhla, ale další asi problém je, že zasažené vejce je nalepené k dalším pěti vejcím. Prosím poraďte, co dělat dál? Oddělit vejce? Potírat vejce něčím? Je vůbec šance, že by to vejce přežilo? Nebo myslíte, že to odnesou i ostatní a celá snůška je v háji? ZA RADY PŘEDEM MOC DĚKUJI!!!!!
Změna předmětu, původně: Vejce Python Regius - průšvih, prosím o radu!!! (Aurifer)

Jojo, tmavě modré, ale pár kapek to rozhodně nebylo, protože je opravdu z 1/4 polité a modré. Otíral jsem to jemně jen navlhčenou vatou na špejli 50% roztokem lihu, který jsme měli na potírání pupeční šňůry našeho juniora. :-) A už není uplně tmavě modré, ale "jen namodralé". Každopádně děkuji za odpověď. Už jsem o malinko klidnější. :-) Teď mi tedy asi nezbývá nic než jen sledovat, jak to dopadne. Nebo se mám pokusit vejce oddělit?

Přesně tak. On ten líh sám o sobě by tomu asi neublížil, to otření už je horší, páč se tím z vejce odstraní ochranná vrstvička, která na vejcích po snůšce přirozeně je. takže vejce pak mohou napadnout plísně...chce to hlídat, aby to otřené místo nezačlo plesnivět a kdyby ano, tak ošetřit Devilanem. Nic víc se s tim už dělat nedá.