Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem achatina se víčkuje

Dobrý den, mám doma achatinu, bohužel nevím druh jelikož je ze zverimexu. Nyní má ulitu velkou cca 5 cm. Četla jsem, že většina druhů je nezimující ale když jsem včera prohrabávala lignocel abych šneka zkontrolovala, všimla jsem si, že se začíná výčkovat. Zatím teda je ze spodu trošku tvrdší, tak že se ješte neobjevila bílá zátka. Otázka tedy je, zda ho mám zazimovat a popřípadě jak postupovat. Moc děkuji
[mod]Změna předmětu, původně: achatina se výčkuje
was ist das výčko? (cejna)[/mod]

Dobrý den, mám jí v plastovém boxu (mléčném), větrací otvory na vrchu. Denně má čerstvou pampelišku, okurku, salát, mrkev atd..
Vlhčím každý den rozprašovačem. Myslím, že je to spíš tím, že teplota klesla asi před 14ti dny pod 20 st..v bytě nyní může být max. 18 st. jelikož nám ještě nezačali topit.
Foto dodám co nejdříve ale určitě to nebude žádný klenot, něco z běžněji chovaných druhů.
Děkuji

Myslím, že je to spíš tím, že teplota klesla asi před 14ti dny pod 20 st..v bytě nyní může být max. 18 st. jelikož nám ještě nezačali topit.

Aha, tak to je pak jasné....ono když třeba 3neděle bude zavíčkovaná nic se nestane, ale pokud máte v bytě takhle chladno, tak by jí to chtělo trochu přitopit třeba topnou podložkou. Aspoň na 24°C.

O "klenot" nejde, jen o určení, abys veděla, co to máš za druh..

Měli by začít topit co nejdříve, zak snad to bude v pořádku. Když bude potřeba, určitě dokoupím tu folii.
Fotku co nejdříve dodám, bylo to jen takové malé přiblížení jelikož je z toho zverimexu, tak že to bude nějaký běžnějš druh.
Moc Vám děkuji za radu :)