Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Koralovka zvliekanie

Moja korálovka kalifornska je od včera zakalená a furt sa ešte nevzlieka kolko ta asi tak trvá,nekropím ju vodou ale ma tam misku kde sa chodí občas namočiť,a strašne je teraz akresívna furt sa ma snaží uhryznúť.

Svlékání je dávno vyřešeno, další debata v tomto tématu postrádá smysl. (Kurt)

loading...

když se včera zakalila, tak se ještě musí nejdřív odkalit a pak se teprve svlékne. Takže to může být klidně ještě tak týden. Co se týče rosení/vlhčení miska s vodou často nestačí, alepší je hadovi dát vlhký úkryt, v kterém může podle potřeby pobývat. A ten by měl mít tak jako tak, bez ohledu na to, že je to zvíře ze suchých oblastí.
Ta agresivita během svleku je normální, had špatně vidí a připadá si zranitelný, takže se samože brání. nech ji v klidu, ať nemá důvod kousat.

Asi by nebylo od věci si něco zjistit ještě před pořízením zvířete.
Zakalení bude trvat cca tejden, pak se odkalí, takže to bude vypadat jako že už se svlékla, ale to furt ještě nebude vono, svlíkne se až nějakej ten den po odkalení.
Kouše protože blbě vidí, tak se brání když se kolem něco šustne. Hada ve svleku nech v klidu a neruš ho. Když se budeš třeba nudit tak si přečti tohle. Radši dvakrát.
Edit: Auri byla rychlejší :-)

Co se týče toho netreba kropiť, tak korálovky sice rosit nepotřebují, ale pak potřebují ten vlhký úkryt. A to, že nemá žádný úkryt je velká chyba - ten prostě nutně musí mít. Ono taky když ho bude mít, tak si do něj při vyrušení zajede a nebude mít potřebu kousat. V opačném případě je ten chudák had v neustálém stresu. Co se týče výměny vody, tak tu měň normálně denně. Třeba 2 dny starý čaj bys sám asi taky nepil, ne?

K chovu korálovek je toho na netu plno, hezky je to shrnuté třeba v té FAQuárně co sem vkládal kolega výš. Tak si to důkladně pročti a řiď se tím, ne těmi kecy prodavače ze zverexu. Protože to, že něco řekne prodavač ve zverexu neznamená, že to tak je správně- ti totiž často prodávají zvířata, aniž by o nich vůbec něco věděli, takže potom prostě kecají.

Moji hadi se před svlekem skoro nehýbají z místa, takže to je normální, květináč bych dala na zem a vyštípla kus, aby tam mohl prolézt, nestavila bych mu tam tohle lešení.Já krmím hady až po svleku, někdo ale krmí klidně i před svlekem.
Dotaz, co pod hadem máš, ten podklad co to je?

Teda pokud tahle plazomučírna má být jeho finální ubikace, tak to ho chudáka fakt lituji. To je akvárium, ne terárium, ne? Celá ta "ubikace" je špatně- pro hada malá plocha dna, ten agroporit je jako substrát špatně- cokoliv jiného krom lignocelu a agroporitu. Nejlépe čistý písek nebo rašelina s pískem. Květináč je jako úkryt zatím použitelný, ale dej mu dovnitř vlhký mech nebo aspoň namočené ubrousky. V téhle příšernosti a na sucho se ti ani nesvlékne...se fakt nedivím, že je agresivní a kouše, tohle je fakt děs...co nejrychleji mu zařiď adekvátní ubikaci a podmínky.

60cm 25cm 25cm,ale samozrejme že ho nenechám v takom akváriu ked bude trošku starší tak pôjde to terária 140cm 50cm 60cm,no a nestačilo by ho len pokropiť ked bude von lebo cez noc sa skryl do toho kvetináčaa nechcem ho rušiť tým že ho budem vyberať,dakujem že ste mi poradili dať tam ten kvetináč teraz je had kludný a môžem aj behať rukou po teráriu iba vystrči hlavu ako keby sa pozeral a potom zalezie späť.

Dobrý den, můj pohled:
1. ten substrát je opravdu mizerný, nahradil bych ho pískem, nicméně není to nic, co byste musel řešit teď.
2. květináč je šíleně velký, ubírá hadovi už tak malý prostor, opět doporučuji nahradit něčím adekvátním
3. zdá se mi v teráriu (akváriu) sucho, možná je to jen můj dojem, ale kromě misky s vodou byste měl hlídat i vzdušnou vlhkost a zvyšovat ji, napřiklad rozprašovačem.
4. prodavač ve zverimexu chce obvykle hlavně prodat to, co má skladem, zdejší rádci nemají tuto motivaci
5. nechte hada týden být, nesahejte mu do terária (výjimkou je případná výměna vody, pokud je to opravdu nutné)

Tu vodu není nutné měnit denně, jen ji nenechat zkazit - tzn. pokud do ní had vykoná potřebu, vyměnit.
Květináč teď nechte, bude čas to řešit, až se had svlékne.
Co se týče "kropiť" - nevím, jestli si úplně rozumíme. K tomu "rosení" se u nás používají mechanické rozprašovače, které vypadají tak: http://www.zelenahvezda.cz/zdravotnicke-potreby/pr azdny-mechanicky-rozprasovac a dají se za pár korun koupit v zahrádkařských potřebách (v chovatelských někdy taky). Napustíte do něj vodu, necháte ji raději chvíli odstát a potom postříkáte vnitřek terária - šetřit nemusíte, ale bazén tam být nemusí. :-)
Důrazně nedoporučuji používat rozprašovače od nějakých chemických prostředků (hnojiva, pesticidy, parfémy, apod.)!

Jako podklad použij to, co ti tu už říkali. Za sebe bych doporučil jednoznačně rašelinu smíchanou s pískem (osobně mám čistou rašelinu). Hada jsem měl dřív na písku a teď je dle mého spokojenější víc. Ono písek hadům, co nežijí v poušti, zrovna dvakrát nevyhovuje.
Větev můžete dát do pryč. Viděl jste na ni hada někdy vlézt ? pochybuji.
Pořiďte si namísto současného akvárka terárko, ideálně se zadní stěnou, která zvětší hadovi obytný prostor. Větev to fakt neudělá.

Přiznám se, že osobně nemám moc estetické cítění, ale vaše akvárko vypadá jako byste lopatkou nabral nějaký šrot ze sklepa, naházel to do akvárka a do toho šoupnul hada...

Až budete mít správný podklad, jenoduše do něj nalejte půl petky vody 2-3 dny po tom, co uvidíte, že se zakalila, aby byl alespoň z půlky mokrý. Je to jednodušší než denně rosit a máte jistotu, že v okmažiku, kdy dojde ke svleku bude v tera dostatečná vlhkost. Navíc korálovky vyloženě nemají rádi, když je stříkána voda na ně, upřednostňují sušší prostředí. Tedy mimo období svleku ji bohatě postačí jen miska s vodou.

Přikládám (rozostřenou, rychle udělanou) fotku svého tera pro inspiraci (není dokonalé, ale postačující).

[19624-koralovka-jpg]

nesmis z raseliny (az ji budes kupovat,dej pozor na to,aby byla cista bez chem.priprav) udelat bahno..musi byt mokra,ale ne brecka..a jak se nahore psalo o strikani na hada,napr. moji hadi to moc radi nemaji,postrikej vsechno kolem a pokud to bude hadovi viditelne vadit,kdyz na neho budes rosit,tak to nedelej..

muj nazor (neber ho jako dogma) je ten,ze kdyz ted hada mas v akvarku,kde predpokladam,ze vymena vzduchu,teplota a dalsi veci nejsou zdaleka na takove urovni,na jake by mely byt,tak bych toho hada dal do teraria,co uz mas pripravene (pokud splnuje zakladni veci pro solidni ziti hada)..po svleku samozrejme..osobne si myslim,ze ikdyz by to terarium bylo o hodne vetsi,nez by hadovi stacilo,tak by to bylo mensi zlo,nez stavajici situace..a doporucil bych ti si vzit mesic volna ze skoly (nepredpokladam,ze z prace) a pujcit si knizky a prohledat internet a cist a cist a cist..

A na stávajúcom akváriu je velmi dobre vetranie 70% víka tvorí sieťka.

tak to je s prominutím větrání uplně na h****o. Stačilo by u terárka, kde by bylo i spodní větrání, ale ne u akvária...v tom tomu zvířeti akorát zaděláš na zdravotní problémy. Teď než se svlékne, tak ho tam nech a neruš, ale po svleku ho přendej do adekvátní ubikace, tedy terária.

Co se týče toho substrátu, tak je jasné, že ti prodavač ve zverexu doporučí drahé "kuličky", aby z toho měl tržbu, ikdyž pro to zvíře jsou nevhodné. Kdyby ti doporučil rašelinu s pískem, tak z toho nic nemá. Prodavačům ve zverexu nevěř, ti se snaží prodat cokoliv a když kápnou na joudu, co si o tom zvířeti nic nepřečetl a neví, tak mu prostě nacpou co mají, aby z něj vytahali co nejvíc peněz. A o to zvíře jim fakt nejde, jim jde o ty tržby...

Kvůli chlapovi bych nedala z baráku ani myš. Natož hada, nebo psa, jeden mi říkal hele s těma psama co uděláš? No co jsem udělala? Pořídila si dalšího a frajer šel světem:-).Věděl do čeho jde, že mám psy a spoustu jiných zvířat, asi myslel, že na mě zapůsobí svým sexappealem a já najednou vyměním můj celoživotní zájem o nudu s ním:-).