Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pangamin pro plazy?

Ahoj, doufám, že mě neodkážete na vlákno o úpadku TP:-).Leguánovi a želvě občas sypu na zelený roboran a plastin.Obojí již došlo, tak jim tam strouhnu sépiovku , u nás prostě roboran, plastin není k sehnání a krmný vápenec jen v 50kg.Tak mě napadlo, co jim tam občas dát pivovarské kvasnice? Přidávám psům do masa, je to de facto čistý béčko, využije je nějak plaz? Díky

Jestli Pangamin dokáže nahradit vitamínové složení roboranu a plastinu nevím (spíš si myslím že né). Ikdyž béčka má asi dostatek. Leguany nechovám a nikdy jsem nechoval (takže o nich vim h..no :-D), ale předpokládal jsem že vzhledem k tomu že žerou poměrně dost zeleně + ovoce, že není nutné jim přidávat tyhle vitamínové směsi :-/.
Jinak vitamín B (B-komplex) mi x krát pomohl při jakýchkoli kožních problémech u hadů i ještěrů. A mám za to že B-čkové vitamíny se při předávkování vylučují močí. Takže občasný podání v přiměřených dávkách by uškodit nemělo.
Používal jsem Pangamín (BIFI pivovarské kvasnice) po krátkou dobu jako probiotika k upravení trávení u některých hadů a tomu trávení pomáhal opravdu docela dobře.

On je dobrej na hojení kožních problémů i u lidí, já ho používám při hojení pásových oparů.
Složení roboranu a plastinu je samozřejmě jiné, nemyslela jsem je pangaminem nahradit, jen třeba přes zimu dodat béčko, pokud by ho ještěr nějak využil, což nevím.Mám na mysli Anolisy a Leguána, přibudou ještě Felsumy madagaskarské a Ještěrky perlové.

já býložravým plazům dávám Pangamin (ten obyč. pro lidi z lékárny) do krmení celkem běžně. Hlavně teda zdevastovanějším importům nebo zvířatům kolem snůšek a mláďatům. Podporuje chuť k jídlu, kondici a přirozenou obranyschopnost. MInerálie jím samozřejmě nenahradíš, což ale víš sama, nicméně podáváním rozhodně nic nezkazíš, naopak.. já vždycky rozdrtim pár tablet v hmoždíři na prášek a zamíchám to do mísy s krmením.

tak celkem běžně se používá třeba Nutrimix pro nosnixce nebo Roboran D a je to vesměs v pohodě, u většiny plazů, ale třeba pro chamíky mají směsi pro ptactvo příliš mnoho Déčka a časem je předávkují (info od veterinářů - specialistů na plazy, týkající se konkrétně chamíků)