Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roztoči

Dobrý den,
u hermannek se mi v lignocelu (ve vlhké části) objevili malí bílí broučci, nacházející se nejčastěji pod miskou s vodou, nejspíše roztoči. Pro jejich zbavení bude stačit výměna substrátu? V suché části mezi kameny a seschlými drny jsem je nepozoroval. Nebo se bude muset terárium z osb desek něčím dezinfikovat?

Děkuji za odpověď

pokud jsou jen pod miskou s vodou a ne na zvířatech, tak je zbytečné to řešit. Protože to s největší pravděpodobností budou nějaké mikroorganismy dojíždějící zbytky a ty neškodí. Ne všichni roztoči jsou škodliví. Plazí "škodliví" roztoči jsou obvykle tmaví - černí, tmavě hnědí nebo červení a hlavně v noci kdy chodí sát jsou vidět na zvířatech, hlavně kolem očí, nozder, kloaky atd. U želv i mezi štítky. Také bývají napadaní v misce s vodou, vypadají jako pepř.

Díky moc za ochotu:-p Když jsem před třemi měsíci celkově měnila substrát, tak tam taky byli, po výměně chvíli klid, ale pak se objevili zase. Vše bylo vydezinfikované. Hadi jsou ok, dobře žerou, svlékají se, mají kolem 9let. Mám ale pocit, že těch mikrobreber je víc, když se had vykálí. Nechávám to totiž jeden den ztvdrnout:-D, pak to vytáhnu. Jak se toho zbavit? Co se dává do terárií proti parazitům? Díky