Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále hnědý a plachý chameleon

Zdravím chtěl bych se zeptat. Mám chamíka má cca 5 měsíců, co jsem ho přivezl, je plachý a většinou hnědý. Žere normálně, pije normálně. Jen se pořád schovává a je vyděšený. Vůbec s ním proto radši nemanipuluju ať není ještě víc ve stresu. Teploty má ok. Větrání vepředu mříšku a skoro celý strop. Mám to i zarostlé, živé i umělé rostliny. Vitamíny vápník mineráli dostává. Přikládám foto tera. Už nevím co mám špatně.
Pořád doufám, že se přestane trochu bát.

Oni chameleoni plachý bývaj, některý míň, ale některý holt víc, a nedá se s tim udělat o moc víc než doufat, že si zvykne.. Někdo doporučuje postupný ochočování a tvrdí, že si (každej) chameleon postupně zvykne, ale ze zkušenosti mám spíš pocit, že je to jen a pouze o povaze každýho jedince... Někdo je "salámista" odmala, někdo se uklidní věkem a někdo bude plašan do konce života..
To, že s nim nemanipuluješ, je jen dobře, on k tomu ani není důvod. Zůstaň u toho;)
Hlavně, že i přes to žere...

Jinak jakou máš teplotu pod výhřevnou žárovkou? Chameleoni jsou kromě stresových sitací tmavší i když je jim zima - snaží se tak "nachytat" víc tepla ze slunce...
Pokud je ta výhřevka obyč "baňka", vyměnila bych ji určitě za bodovou žárovku.
A květináče pryč;)