Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý pár nebo trio?

Zdravím,
Chystám se pořídit si pagekony, ale potřebovala bych poradit, jestli je lepší 1.2 nebo 1.1? Terárko bude 40x70x40cm. Chtěla bych se vyhnout komplikacím, že se mi třeba samice nebudou snášet. Možná bych byla i radši za 1.1, ale nevím jestli by pak samec moc neobtěžoval samičku. Nejsem uplný začátečník, mám už 4 terárka a hodně jsem toho o nich načetla, ale tato informace mi pořád nějak chybí.
Děkuju

loading...

Já bych začal se 2 mláďaty. Pokud budou hodně malá, nedá se určit pohlaví, takže je to loterie. Převaha samců.
Mám 2 samce pohromadě od mláďat a vychází spolu perfektně.
Pokud to bude pár, tak jsou schopní se pářit už dřív, než se uvádí v literatuře (mladší než 1 rok). Myslím si, že to není úplně zdravé pro samici. Terárium se pak dá rozdělit síťovou přepážkou.

Pokud jsou spolu samci odmala tak opravdu v pohodě, mám takhle téměř všechna mláďata často až do jednoho roku a nikdy s tím problém nebyl a to ani když byla samice vedle v terárku. Prostě jak není dostupná, tak se o ní neperou :-D. Stoprocentní to asi nebude, stát se to někdy může, ale myslím, že pokud koupí zadavatelka dva samce, kteří už se znají, tak by k tomu dojít nemělo.

Edit: mimochodem, pokud jsem správně pochopil, že 70cm bude výška terária, tak by tam mohli být i tři. Pokud nechcete chovat, můžou to být tři samci, nebo tři samice, akorát tři samci vyjdou levněji ;-)