Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Had je neaktivní,nereaguje....

Zdravím, mám hada-hroznýš královský. Poslední dobou mi připadá jeho chování velmi podivné.... Je takový-jak to říci- neaktivní. Nijak moc nereaguje,nehýbe se moc,neleze po větvi... Začal svlékat kůži,ale musel jsem s ním k veterináři,protože měl týden půlku svlečenou a dál mu to nešlo. Nějak ho z toho vystříhali. Zatím naštěstí normálně žere. Jen by mě zajímalo, jestli je to normální. V teráriu má žárovku na teplo a na nějaké to UV. Teplota se pohybuje okolo 30-35°C. Vlhčeno má dost. Nevíte něco,co by mu mohlo být? Popřípadě jestli je to normální?

(Zapomněl jsem věk,je mu přibližně 3 měsíce a má zhruba 50 cm)

Zamykám a doufám, že si tazatel již žádného hada raději nepořídí, protože je nepoučitelný. (Aurifer)

No, tak to je jasné, proč uhynul...v takovéhle nevětrané a přetápěné sauně prostě žádné zvíře dlouhodobě nepřežije, tam je všechno špatně. Kdyby ses sem přišel zeptat dřív, tak by se ten had ještě dal zachránit. Takže jestliže si někdy v budoucnu pořídíš jiného hada, tak:

1. nastuduj si předem, jaké přesně podmínky to zvíře potřebuje a pokud možno si najdi, jak ubikace pro něj má vypadat

2. pořiď mu terárium, to je ta skleněná skřínka s dvířky vepředu. A nejlépe s dvojím větráním jak dole, tak ve stropě. Tohle je akvárium a to větrání bylo naprosto nedostačující.

3. to terárium mu adekvátně zařiď - tzn. dej mu tam použitelný vlhčený úkryt a nějaké odsedávky- poličky, silnější větev, po které by mohl lézt

4. tepelný zdroj použij jenom tak silný, aby se ubikace nepřehřívala a dej ho jenom k jedné straně, aby vznikl potřebný teplotní gradient a zvíře se mělo jak kde vyhřát, tak i ochladit. A do chladné nevytápěné části mu dej úkryt a misku s vodou, teplota tam by neměla přesahovat 26°C. To akvárko bylo málo větrané a navíc vytápěné na obou stranách, takže ten hroznýš se dolova upekl...ty potíže se svlekem, neaktivita a ochablost byly typické příznaky.

Nemýlím..přehřátý had nemůže trávit, tudíž nemá výkaly a má v sobě pak naskládanou kořist, pokud už je tak slabý, že ji ani nedokáže vyzvrátit. To všechno souvisí s těmi špatnými podmínkami chovu a šíleně vysokou teplotou, v kterých prostě zvíře nemůže fungovat, jak má, včetně toho trávení a vyměšování ;-) Jinak jak už psal kolega výš, tak mláďata hroznýšů se nekrmí holaty, ale skákavkami nebo menšími myškami.

Příště, než si pořídíš nějaké další zvíře, tak si o něm laskavě nejdřív něco přečti, ať ho zase zbytečně neutýráš..

Nijak jsem ho netyral a precetl jsem asi 100 stranek na netu.

Týral a nepřečetl. Tady se zase ohradím já. Hole pro hrozňu je k ničemu. To je jak kdyby jsi ty za celý den snědl půlku suchého rohlíku a ještě jsi u toho byl zavřený v sauně.
Rozčiluj se jak chceš, ale je to jen a pouze tvoje chyba a nikdo Ti to tady neposvětí a nepoplácá Tě po rameni jaký jsi borec a že za nic vůbec nemůžeš. Můžeš a tečka. Víc to nemá cenu řešit a můžeš se stavět třeba na hlavu.

skákavka je osrstěná myška s otevřenýma očima a zuby, co většinou ještě není odstavená a co na podněty reaguje typickým skákáním- proto skákavka. Menší myška je již odstavená myš, co ještě není plně dorostlá- tedy větší než skákavka, ale menší než dospělá myš.