Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílí "červi" v želváriu na skle.

Mám trochu problém, ačkoli každý týden vždy úplně vyčistím želvárko, vyměním vodu, vymeju, dám novou, tak teď koukám, něco leze po skle, nemá to ani půl centimetru, jak pidi mini bílé žížalky, odporné, fuj, nevíte, co by to mohlo být? :.(
Změna předmětu, původně: POMOC! (lucifer)

Vím o co se jedná, měl jsem to v akvateráriích také, nikdy to žádnou škodu nepůsobilo, ani se tomu nepovedlo přemnožit. Půjde o nějaké mikroorganismy, které jsem přirovnával ke chvostoskokům na zemině u kytek nebo teráriu. Nejedná se ani o ploštěnky, ani o nezmary, želvám to nikterak neškodilo. Je zajímavé, že v akváriích s rybami sem si toho nikdy nevšiml (pravděpodobně to žerou).

No to je jako s těmi chvostoskoky, prostě to vyčistit úplně nikdy nejde. Pokud dotyčný myslel hlístice co v želvách parazitují, tudíž se objevují "venku" s jejich trusem, tak o ty se nejedná. Měl jsem je před lety u importovaných suchozemek a to vypadalo naprosto jinak. Navíc by jich bylo daleko víc. Tohle vypadá jak mikra nebo háďátko, v trusu vodních želv jsem je nikdy nepozoroval a že jsem se ho napozoroval(měl jsem mmj. trachemysky, kterým chutnal molitan z filtru, takže jsem hodně zkoumal, jestli je to sejme, nebo to přežijí a vyloučí ho):-D