Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama kocincinska - moucni cervi

Zdravim, chtela bych se zeptat, co si myslite o krmeni agamy moucnymi cervy? Slysela jsem ze to moc dobry neni protoze jsou plne tuku a nedodavaji to co agama potrebuje...Problem je v tom ze moje agama normalne jedla cvrcky do te doby nez jsem ji nabidla tyto cervy...nechce zrat nic jineho...zeleninu ci ovoce v zadnem pripade, cvrcka si nevzala uz asi tyden a zkousime jiny typ cervu a ty take nechce...kdyz ji nabidneme moucneho cerva, vezme si ihned. Nemel by nekdo prosim radu co delat? Dekuji.
[mod]Změna předmětu, původně: agama kocicinska - moucni cervy (cejna)[/mod]

Zdravím,
šel bych na to od lesa. Nejdřív bych si zjistil jak se zvíře, které chovám, správně jmenuje. Pak bych si přečetl několik článků o jejich chovu na internetu. Podle těch věrohodně vypadajících bych se zařídil.

Slysela jsem ze to moc dobry neni

Když jste to slyšela, tak proč s nima přesto krmíte?
Musíte zkoušet prostě nabízet jinou potravu na který se chytnou.
Nic ve zlým, ale zelenina to asi nebude. Můžete zkusit šváby (k dispozici je hromada druhů), sarančata, žížaly, slimáka, myší holátko...

nic poradnyho o krmeni jste nenasla? to me nerikejte,ja agamy nechovam,o jesterech vim akorat to,ze "maji 4 nohy",a kdyz jsem 1 minutu hledal na googlu,tak vim o krmeni to,co bych potreboval a kor o problematice agama + potemnik..
myslim,ze vas dotaz spolehlive a nekolikrat zodpovi strejda G

Tak to abych se podivala znovu..ale za 1 minutu? To musite mit super fast internet :) nicmene myslela jsem ze tera poradna je od toho aby se tu radilo a ne kritizovalo...chodim tu sem uz nejaky ten rok a udivuje me ze sem sem opet napsala i presto ze vim jak ostatni reaguji..:)

protoze agamy nechovam a tim padem vam nemohu dat relevantni informace..proto vam ale poradim jinak - otevrit si google, napsat "agama kocincinska krmeni" nebo "tera.poradna agama kocincinska" nebo "agama kocincinska potemnik" atd atd atd (samozrejme bez uvozovek)..kdyz tomu date chvilku na precteni,urcite nebudete potrebovat se ptat na zaklad :)

at se dari pri hledani

O krmení kočinčín je toho všude hafo...krmí se větším hmyzem jako jsou švábi, saranče, banánoví cvrčci, luční kobylky, mohou se dávat i žížaly, slimáci, šneci...těch možností co jim dát je fakt hafo. Žerou i ryby a holata, ale to je lepší moc nedávat, protože obratlovčí bílkovinu neumí dobře zpracovávat a poškozuje jim ledviny.

samozřejmě zofy a moučňáky mají moc rády, ale ty krom tuku neobsahují nic moc dalšího, takže se dávají spíš občas jako pamlsek..

Přidávám se s dotazem, pokud by někdo měl podobnou zkušenost jako já, budu ráda za radu, ptám se ohledně krmení, Náš samec by zase žral pouze holátka a rybičky, při podání sarančata (krmíme z ruky, původně jsme krmili uměle, teď žere sám, ale pouze z ruky) ukousne hlavu, křídla nesnáší a zbytek mám taky problém do něj dostat, snažím se urvat křídla a dát mu pouze zbytek trupu ze saranče bez křídel a nožiček, ale většinou mi to tlapkou odstrčí. Jak jde o rybičku a holátko, žral by pořád. Pravda, ještě jsem nezkoušela žížaly, ty mám objednané na úterý, tak snad lépe pochodím, ale upřímně, pitvat saranče na hlavu a trup, no, někdy si přijdu jako blázen. Taky mám dotaz, jde o mraženou stravu. Když budu mít v mrazáku balík zamražených krmných rybiček či hmyzu, neztratí to na výživové hodnotě? Asi ano že? PS. švába taky nechce ani vidět a s cvrčkem mám pocit, že to dopadne stejně.

Toho cvrčka zkus ale myslim si že obratlovci zdá se mi že to bylo tady nebo někde psáno že nezvládají tak dobře rozklédat bílkoviny a tak si odrovnaj ledviny (určitě mě někdo opraví) .Ale toho cvrka zkus.

edit:
Aurifer:

Žerou i ryby a holata, ale to je lepší moc nedávat, protože obratlovčí bílkovinu neumí dobře zpracovávat a poškozuje jim ledviny.

takže to tu bylo.. Nedíval sem se víc nahoru.

To, ze se nemaji podávat casto vim, ale po záchraně skoro mrtvého samce, ktery je vyhubly je to vhodna kaloricka bomba, nikde nepíší, ze je tim nadále krmeni, pisi, jaké mate zkusenosti, kdyz hmyz nechce přijímat, například nejaky druh larev které ja neznám

Asi mate smutný a nudný zivot, jinak by jste nemel potrebu tohle psát ale treba by jste se více zeptal na podrobnosti, to me vázne mrzi, ze se nudite, ale ja bych rada dopřála samci neco, co treba neznám a lidem jako jste vy přeji více úsměvu a radosti , aby jste proste nemusel byt tak rypavý :)