Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mojí užovce je zima, pomozte mi vybrat vhodný kámen?

Ahoj všem chovatelům. Máme červenou užovku. odešel nám topný kámen, byly jsme s ním spokojeni. Není na něm, ale nikde uvedeno kolik měl watů. Chceme koupit nový a nevím kolik těch watů má mít :-/
Nebo , co ta vyhřívací podložka? Kolik má mít watů? Nebo co drát?Terárko máme 100x50x40. Užovce jsou dva roky.
Poraďte, co jí tam mám dát, je jí zima :-(!!

žárovku máme :-) Ale je kolem ní jen 20stupňů, což logicky musí být ve vzdálenějších místech ještě míň :-( A na to nebyl had dřív zvyklý. Normálně cestoval po terárku, měnil místa. Nyní , bez kamene , teplota klesla a je pořád celý dny zalezlý v domečku a nevylézá a nežere! Určitě se netřese zimou ;-)

Myslím si ,že je mu zima. Páč, když měl kámen tak normálně cestoval po terárku a měnil stanoviště a polohy , normálně žral. Nyní je bez kamene, zalezlý v domečku a nevylézá. Nežere. Je tam schoulený. Myslím si,že těch 20 stupňů je na něj málo. Míval v průměru kolem 28stupňů.

takové terárium jsem normálně vytopil,klasickou 25-40 W žárovkou,bodovka bude OK. Topný kámen užovka vůbec nepotřebuje
Zkuste nejdřív 25 w bodovku a pokud to nebude stačit tak 40w. Užovka zas nějaké vysoké teploty nepotřebuje 25-26 st v té teplejší půlce terka je akorát. Pod žárovkou pak 30

Tak je to pět dní. Had vylezl z domečku. Tak mu asi nebyla nutně zima. Je celý bílý, před svlekem, tak si tam prostě zalezl na pár dní a také i proto nežral. Nikdy to tak neudělal, proto jsem si to spojila s tím chybějícím kamenem a myslela jsem ,že je mu zima.Nakonec mu ta teplota si ani nevadí. Ale 20stup. je málo, přitopím mu tedy žárovkou . :-) Díky všem. :-)