Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pavouk třesavka

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak se dají vyhubit (nebo alespoň značně omezit) třesavky. Bydlíme v baráku, ale nikdy předtím jsme je doma neměli. Pavouci nám nijak zvlášť nevadí. Ale je jich děsně moc. Uklidím, vysaju každý roh, ometu pavučiny kde se dá, za dva dny jich je znovu plno.
Máme doma chameleony, tak se dost bojím použít jakoukoliv chemii. Poradíte mi prosím na ně nějaký fígl?
Díky

Dobrý den, mám stejný problém. Bydlím v paneláku pod střechou 7patro. A jsou všude!!! Vysávám a vysávám a jsou tam pořád. Osaji kytky a za pár dní tam mají pavučinu zas. Asi si také pořídím plamenomet...:x:...nebo nějaké zvířátko, které by je mohlo lapat.
Do toho všeho si syn v pokoji nasadil křižáky..nu, ale třesavky tam nemá.:-D

S třesavkama nebo snovačkama má v současnosti problém většina teraristů, co krmí cvrčkama. Včetně mě..KOlega mi na ně doporučil vysadit pár malooček (Heteropoda venatoria), ještě jsem to nezkoušela.. navíc to je zase vybití pavouka ještě větším pavoukem :-)

Jinak pokud doma nemáte kočky a plazíci vám volně nechodí po pokoji, tak se byt dá vystříkat Biokillem. Ten je čistě kontaktní, takže pokud se nenastříká přímo do terárek a na zvířata, tak je plazům neškodný a pár dní ještě působí na povrchu.

Moc Vám všem děkuji za odpovědi. Plamenomet používat nebudu (škoda nového baráčku :-D) a že bych chtěla hubit jednoho pavouka jiným...má představa byla - bez pavouků :-D
Kočky doma nemáme (stačí, že k nám chodí cizí) a chamíci jsou nejspokojenější v terku kde je nikdo neruší. Tak to vypadá, že zkusím Biokill.

pokud ti je něco žere, tak proč ne...ale mě tyhle pavouky žrali ve větším jen někteří drobní savci a Pristidactylové, jinak mi je plazi nechtějí...kdyby ano, tak už doma nemam ani pavoučka :-D Že by těm equestrákům ty třesavky něco udělaly se bát nemusíš, max. je anolisové nebudou chtít.

Taky by se nám hodil nějakej trik proti třesavkám...Viper jich při jednom důkladnym luxování vysaje klidně přes 200 (:x::!: huáááá!!! :-D)...a to se u nás smejčí často... Samozřejmě specielně haďárna zažívá pavoučí invazi, ty mrchy si choděj klidně přímo do bedny se cvrčkama. "Funkční" proti pavoukům jsou na volno vypuštěný gekoni...odzkoušeno u nás doma i u kámoše. Jenže když měly bičovky hlad, pavouci šli stranou :-D

KOlega mi na ně doporučil vysadit pár malooček

Hm, super, ideální řešení pro arachnofobiky, co šílej z invaze snovaček:D

My s tim bojujem taky strašně, na chvíli pomohlo stěhování, kdy jsme všechen nábytek oluxovali fakt důkladně ze všech stran, ale klid byl fakt jen chvíli.. A Biokill u nás bohužel vzhledem ke kočkám nepřipadá v úvahu.. Takže luxování, luxování, luxování... :-/

S čimž souvisí můj blondýnovskej dotaz (ač mám teda vlasy tmavý:)) - stalo se vám někdy, že by vám ty mrchy lezly z vysavače zpátky? Máme dost velikej vysavač s velkym objemem pytlů, tak je nevyměňujeme po každym vysávání... muž mi tvrdí, že tam v tom prachu a kočičích chlupech hned chcípnou, ale já si samozřejmě představuju, jak se tam živěj vyluxovanejma cvrčkama, rostou do obřích rozměrů a nekontrolovatelně se množej.. Doufám, že má prvdu muž a ne já....? :-D

Mě teda z vysavače nelezou (doufám), ale je to šílenej boj. Bydlíme v rozestavěném baráku, takže u nás je to masakr. Použila jsem BioKill a nebyl na ty třesavky vůbec hezkej pohled, když umíraly, jenže prostě maj smolíka. Kdyby nedělaly takový sítě, tak nám ani nevadí, že u nás bydlí.