Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bazilišek zelený - Prodej v LBC

Ahoj :) K vánocům si přeju Baziliška zeleného a zatím nevím kde ho koupit :/ Jsem z Libereckého kraje a přemýšlel sem o pár obchodech... Neporadili by jste mi kde ho mam v LBC koupit? Kupuji zvířata čistě z obchodů a ne od lidí jako třeba ty inzeráty, však t oznáte. No nevíte kde by se v LBC dal sehnat? Případně něco jako Superzoo, Profizoo, atd. Kdyžtak stranku kde ho uvidím že je na prodej děkuju :3 :)

Jak to tady tak čtu, napsala bych si k Vánocům spíš o nějakou literaturu o chovu bazilišků. Nechci tě podceňovat, ale myslím si, že máš ještě hodně co studovat, pokud se chceš v chovu vyhnout začátečnickým přešlapům. Zverimex, pet shop apod., je to poslední místo, kam bych si šla koupit terarijní zvíře...tam o ně profesionálně postaráno opravdu není, kromě toho, že by sis pravděpodobně koupil nějaký importovaný "faremní odchov". Soukromý chovatel je v tomhle případě ta nejlepší volba.

Ahoj
Nevím jak si to myslel s tím pouštění po bytě... Bazilišek mi zrovna nepřijde jako pohodový ještěr na procházení po bytě! Bazilišek je docela stresák a na nějaké procházky se ti... Nehledě na to že se může zranit, al to ty jistě víš :puff: . Jak psal Zeluco tak ideálnější je třeba ta Agama. Ale je to tvoje volba a jestli chceš pořídit baziliška jen do toho :-) a osobně si myslím (tím tě nechci nijak podceňovat) že do Vánoc je krátká doba na to zařídit, nastudovat a koupit baziliška tak aby se mu dařilo. Teraristika není zrovna jednoduchá a nesmí se na ní chvátat. Jinak fandím a snad ze zadaří a splní se ti tvoje přání :-)

Jako že ten bazilišek měl volnější způsob života v bytě... Nevím kde sem to četl :/ Jinak bych ti/vám hned poslal odkaz. A já jen aby jste si nemysleli že jsem takový neználek :) Do vánoc si chci prostudovat tolik článku a knih že to budu nejspíš zvládat. PS: Samozřejmě že mi i občas pomohou rodiče :D

Pokud ho fakt chceš, nenech se odradit. Možná bazilišek není typický zvíře pro začátečníka, ale pokud máš v plánu pořídit mu velké terárium a počítáš s tím, že se možná neochočí, tak do toho jdi. Člověk by měl chovat to, co ho nadchlo a ne náhražku. Tím nechci říct, že kočinčína není pěkná, ale bazilišek to není.

Možná nejlepší by bylo, kdyby sis v inzerci našel někoho, kdo je skutečně odchovává, vzal si na něj kontakt a postupně s ním vše krok za krokem probíral a třeba se k němu dojel podívat přímo na terárium - aby ti ukázal manipulaci se zvířaty a upozornil tě na případné chyby.