Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aké teploty majú byť v teráriu?

Čaute všade čítam iné info aké teploty majú byť v teráriu? Teda na výhrevnom mieste, hore, v strede a dolu pri dne.
Niekde píšu že teploty 20°C niekde som čítal dokonca 40°C. Mám výbojku SunLux UVB 70W a keď je vzdialená cca 30cm od miesta na výhrev tak tam je cca 36°C.
Změna předmětu, původně: Teploty (Kurt)

navrchu je prispendlene,pred vlozenim prispevku,precitat.Je tam aj odpoved na tvoju otazku...ale ak niekde pisu 20,tak zrejme nocna teplota.40,to mas aj ty pod zdrojom,kedze mas 36 este 30cm od zdroja...zalezi aj na velkosti terarka,dolezite je,ze okrem toho,aby sa mal kde vyhriat a nespalil sa o zdroj napr.,tak mal by sa mat moznost schovat do tiena a aj nizsej teploty, takze smerom od zdroja by mala klesat.Ostatne zistis to aj podla spravania chamika...Jo a pri takyhto teplotah zaistit dobre vetranie...

Těch 36 na výhřevu je v celku ok. Pokud nebydlíš v nějakejch extrémních podmínkách, tak podle mě teploty ve zbytku terárka nemá moc cenu řešit. Pokud je terárko správnejch rozměrů a dobře větraný, gradient směrem dolů se ti pak přirozeně vytvoří...

Spíš pozor na tu doporučenou vzdálenost výbojky - je to vzdálenost od zvířete, ne od samýho povrchu výhřevnýho místa - takže je ještě potřeba počítat s vejškou samotnýho chameleona (jak při počítání vzdálenosti, tak při měření teploty).
Pokud bys výbojku zvedal, tak přidej ještě bodovku a směřuj to k těm plus minus 38-40 stupňím.

Proto má bejt terárko dostatečně velký a odvětraný, aby ten pařák byl fakt jen lokální a chameleon si mohl vybrat, jestli se bude vyhřejvat (což velkou část dne bude) nebo jestli si zaleze do stínu někam pod list, popřípadě do spodní části terárka, kde je teplota mnohem nižší. On zase ten chameleon není blbej. Jen nesmí bejt blbej chovatel ;)

40-45°C pod zdrojem je uplně v pohodě. On tazatel asi nechápe, že dejme tomu teploty 26-45°C znamenají teplotní gradient- tedy 26°C v prostoru terária a 45°C pod lokálním zdrojem. tedy né, že v celém terárku má být 26 nebo 45°C.

Jinak teda zrovna ten článek o teráriu, co sem tazatel dal je takový dost divoký, tím bych se zrovna moc neřídila..

No dnes som meral teploty a vyýojku som dal asi 40cm od vyhrevneho miesta a po hodine to malo 37°C, niekde v strede teraria 28°C.
terarium mam takto vybavene:
Dúfam že to je v pohode v nedeľu sa chystám priniesť chamika :)
[2d030m.jpg]
(fotene ked ešte bola výbojka nízko, už je vyššie)