Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě pagekona nechce jíst

V sobotu jsme si dovezli cca 4 měsíční mládě (samičku) pagekona. Hned jak jsme přijeli, dali jsme jí do terária 40x40x60 a přidali jsme jí tam jednoho malého cvrčka obaleného v reptivitu. Samička o cvrčka nejevila vůbec zájem, v neděli odpoledne jsem ji odchytla a snažila jsem se ji nakrmit ručně - nejdřív přesnídávku (trochu slízala z prstu) a navečer jsem jí nechala oblíznou trochu banánu. Cvrčka jsme odlapili, zkusili pinzetou samičce podstrčit, ale jen se oblizovala, ale cvrčka nesnědla. Včera večer jsem jí na několik míst v teráriu rozmístila víčka od PET lahví s přesnídávkou anebo rozmačkaným banánem, ale jídlo vypadá netknutě. Co s tím? Mám ji odpoledne zase odchytit a snažit se jí nakrmit? Mám zkoušet toho cvrčka podat pinzetou anebo vypustit do terárka. Někde jsem četla, že malé ještěrky nemohou ve velkém teráriu najít potravu, mám ji dát na nějakou dobu do faunaboxu (mám 20x20x14), aby tam to jídlo snáz našla? Děkuji za odpovědi.

Doporučila bych přesun do faunaboxu, ale nemáte moc vhodné rozměry. Spíš se stavte v domácích potřebách a kupte nějakou plastovou přepravku s vhodnějšími rozměry (vyšší), jednoduše vybavte (větvička, ubrousky na dno) a udělejte pár větracích otvorů. Vypusťte hmyz přiměřené velikosti, dejte mističku s vodou a mističku s ovocem/přesnídávkou, zajistěte optimální teplotu a nechte zvíře v klidu. 4 měsíčního gekona nemůžete umístit do dospěláckého tera, nemá šanci tam najít potravu a pokud ho denně stresujete vyndaváním, nedivte se, že nežere.