Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování achatin

Dobrý večer,
mám další dotaz ohledně achatin. Mám 2 a.reticulaty. Jedné jsou 3 roky druhé tak okolo 2 let. Jsou spolu v teráriu, udržuji vlhkost, žrádlo, sepiovou kost, ale pořád mi nechtějí snést snůšku. Té tří leté se jednou podařilo snést 5 vajíček, ale četla jsem, že tím se achatiny můžou zbavovat přebytečných látek,vitaminu nebo tak. Můžete mi prosím poradit, co s tím?

Zkus jim na nějaký čas snížit vlhkost a nechat je na zavíčkovat. Taky by pak mohlo pomoct tam dosadit ještě 1-2 retikuláty, páč prostě ono když má člověk 2 retikuláty v celoročně konstantních podmínkách, tak to vůbec neznamená, že se mu budou množit. Ony retice se zrovna vesměs množí lépe lidem, co jich mají víc a čas od času na ně tak trochu kašlou. Páč pro ně to období nedostatku pak simuluje střídání klima, na které reagují rozmnožováním.