Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - četnost snůšek

Ahoj, jsem z toho zmatená - četla jsem, že ciliáti snáší jednou měsíčně dvě vejce. To mi ale vůbec nevychází - není možné, aby za nějakých podmínek snášeli víc? Mám 1,2, ale před měsícem jsem jednu samičku z terárka oddělila pro šikanu. Tím pádem je tam 1,1. 28.8. jsem našla 2 vejce, 28.9. další 2 a dnes další 2. Přičemž ta dnešní jsou jen o chloupek menší než ta z předvčíra, takže třeba mohou být starší, než jak jsem je našla, ale ne o moc. Jak to tedy s ciliáty je? Děkuji za odpověď.
PS: Je pravda, že na zimu samy přestanou snášet (pářit se) nebo mám samce oddělit, aby si samice odpočinula?
Děkuji za odpověď

To je to tak blbej dotaz nebo taky nikdo neví? :-D

A ještě - poslední vajíčka jsou slepená a jedno vypadá špatné - myslím, že už jsem to tu někde četla - ostříhat skořápku, co nejvíc to jde. A nejde to ještě nějak očistit? Aby to nezačalo plesnivět od zbytků...