Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlékání štírů

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se u mladých štírů pozná, že se prvně vslékli?
Už odcházejí od matky, ale jsou stále průhledná, tak nevím, zda když se vsléknou, tak už sou zbarvená či nikoliv.
Mockrát děkuji za radu!
Monika
[mod]Změna předmětu, původně: Vslékání štírů (cejna)[/mod]

Poznáte to tak, že na matce nebo někde v krabičce kde ji máte umístěnou budou ty bílé svlečky...
Popřípadě sem hoďte fotku. Tady jste nenapsala o jaký druh štíra se jedná. Mlďata pandinusů nebo heterometrů po prvním svlékání barvu ještě nezískávají a pořád jsou "do běla".
Jinak pokud mláďata opouštějí matku (a po pár dnech jsou stále naživu), tak již jsou v prvním svleku. :)

Moc Děkuji.
Svlečky právě nikde vidět nejsou, ale malý už ťapají od mámy, tak mi to bylo divné, protože mi bylo řečeno, že po prvním vsleku se zbarvý. Je to Heterometrus cyaneus, takže už pravdpodobně vsléknutí proběhlo. Takže by už mohly příjímat potravu? Mají tak 1 - 1,5 cm. Dva už zahynuly a jedno matka snědla, je možné, že se pustí to zbylých?
Ještě jednou moc děkuji!

Hoďte sem pro jistotu fotku těch mláďat. Z ní se nejlépe pozná, zda to jsou ještě larvy nebo už štíři v prvním svleku.

Pokud z ní už sama slezla a samice už jedno sežrala (mohlo to být klidně 3. uhynulé, nemusela ho nutně zabít, samice běžně žere uhynulá mláďata), odebral bych je.
Žrát mohou začít různě. U heterometrů bych to viděl, že tak do týdne po prvním svleku by měla začít žrát.
Pokud si nejste jistá, jestli ještě budou nebo nebudou žrát, hoďte jim tam něco k žrádlu buď mrtvé/polomrtvé (cvrčky) nebo živé krmení, které na štíry nebude útočit (např. malé šváby - s. tartata)