Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o rady ohledně chameleona pardálího Furcifer pardalis

Dobrý den zdavím všechny a predem dekuji za odpovedi

četl jsem toho velmi mnoho zde i na jinych webech ale tak neak stale tapu poridil jsem si chameleona pardiloho po predchozich dobrych zkusenostech s pagekony rasnatymy kterym se u me dari dobre vim ale ze nejsou tak narocni jak chamik

Tak k memu mozna problemu vcera jsem prisel domu chamik ze zacal krasne svlekat otiral se ale mam jen bambusi v terariu zatim a ty jsou hladke a zive kytky a nesvlekli se mu tapky a kousek ocasu tak nevim co stim...

Tak se chci zepat co stim?

Rosím rano a vecer pri naroseni do 85procent vlhkost po 1 hodine priblizne 60-70 procent a stale pomalu klesa asi na 60 procent

jinak je chamik mlade nevim presny vek mam asi 14 dni jen, delka tela bez ocasu asi tak do 10cm

terarium je delka 80 sirka 40 vyska 50 vim ze ma byt vyssi ale tohle je jen tak na 2-3 mesice max pak bude mit vysoke podklad pisek+raselina pisou 1 ku 1 mam mozna trosku vice pisku

svitim uvb exoterra 13w(chodi k ni ale treba na 5cm tak myslim ze by to melo stacit) a 40w na teplo od exoterry dale bila zarivka nad terariem plus bodovka ledkova nad terariem

krmim crvcky da jich tak 5 denne obaluju v reptivitu tak 3x do tydne a 2x jen v kalciu z lekarny ale kalcium je i v kobylkach davam jim mango,banan,zluty meloun s repivitem a kalciem dohromady

tak nevim jestli nedelam neco spatne treba to roseni vic kalcia nebo tak neco

a nevim jestli jsem nezapomel neco popsat

dale fakt jsem za tohle na sebe nasranej s prominutim vcera jsem cetl temer vse co se dalo a psalo se ze to muze byt malou vzdusnou vlhkosti ale nekde zas ze nema bejt vysoka atd ale psalo se i to ze ho muzu vzit ven a trosku mu pomoct nechtel jsem pinzetou nebo necim jen aby se otrel treba o me kdyz jsou ty bambusi tak hladky a on mi utekl na gauc ja jsem ho chtel chiti ale ve vsi opatrnosti a nechtic ho BOUCHL DO HLAVICKY ale jen rukou a fakt malo a ma tam ted takove dve cerne tecky zmizi???? nemohl jsem mu neco udelat jsem fakt nasrnaje na sebe zmizi mu to???

Predem vsem dekuji za rady a omlouvam se za pravipis cestina mi nikdy nesla

Určitě je to mnohem lepší (i to teda mnohem líp vypadá), ale vrbu klidně ještě přidej, takhle tam je zbytečně nevyužitej prostor... I tak ale co nejdřív začni makat na novym terárku, teď už ten chameleon začne růst docela rychle a hlavně to větrání takhle fakt nestačí...

Znám lidi a viděl jsem jejich chovy,co jako první začali množit pardály u nás a neměli pardály v klecích...Jo měli,ale přes léto ve venkovních voliérách...Souhlasím s tím,přidat větve,jinak bych viděl vše ok,hlavně mu dopřát klid...Fakt je ten,že porostou jak z vody,to terárko chce řešit...Dříve jsem měl čtyři páry a mám takové tušení,že už někde na devíti měsících měly vejce...Jenže to bylo ještě v době,kdy se musela dělat pauza s poklesem na 18 stupnů v době inkubace,což jsem nevěděl,jelikož to každý tutlal...Dnes už v kdový jaký generaci už toto pominulo-vím z doslechu-,jelikož jsem je neuměl odchovat-přes asi 300 vajec-,tudíš mě nakrkly a už je dlouho nemám...Ale třeba jednou jim odpustím,jsou to krásná zvířata...

A přesně tyhle chovatelé taky nezávisle na sobě svorně razej názor, že na to, jestli se pardalisové v pohodě vylíhnou, nebo ne a jestli budou dál životaschopný, nemá vliv teplota ani různý diapauzy, jak se všude možně píše, ale kvalita snůšky a především chovnýho materiálu, potažmo jejich kondice apod., což se dá třeba na rozdíl od jemeňáků, který si vystačej "s málem", snadno zeslonit. A co jsem tak slyšela od chovatelů, tak spoustě lidem se údajně léta nedaří množit pardalise ne proto, že nemaj správnej postup inkubace - kterej všichni tutlaj, ale proto, že si nekoupili dobrý zvířata (hlavně, pokud je to Xtá generace chovaná v zajetí) nebo nemaj samice ve 100% kondici a to se odrazí v kvalitě snůšky. Pak už je to stejný, jako u jemeňáků - když jsou ty vajíčka kvalitní, vylíhnou se i na hnoji, položený někde v krabičce na terárku, jen to prostě chce nemít imbreední pár. Taky důvod, proč v dnešní době, kdy je všude pardalisů až po kkt, chovatelé přesto kupujou několikanásobně dražší a zaparazitovaný importy je ten, že právě v tý Xtý generaci už se dobře nemnožej nebo dokonce vůbec nedaj dobrou snůšku, na rozdíl třeba od F1 - F2. Ale to jsou jen takový chovatelský drby a kdo ví, jak to je...zhruba takhle mi to řeklo několik chovatelů nezávisle na sobě a mě by to smysl docela dávalo.
Jinak ať jen nemelu, tak co se týče toho terárka, tak do doby, než odroste do velkýho - finálního a snad už dobře vymyšlenýho a zařízenýho :-), je to OK.

S tím musím souhlasit...A s tou inkubací je to prostě tak,že když už to někomu vyjde,tak bude stejně dál vykládat,jak je inkubuje při pokojovce....Ono je to celkem logický,když je bude množit každý,budou brzo po pajdě jako jemenáci...Mám kamaráda,který měl asi 50 vajec,dal je normál do inkubátoru na 28 jako skoro vše a vylezlo šest mimin a tři zařvaly do týdne.A ted,je to ůspěšný odchov,nebo není?Samo že chodí a všem tvrdí,že udělal pardály při stálé teplotě.S ůspěchy se chlubí každý rád,ale občas se neřeknou celý fakta...