Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anolis equestris

Dobrý den :-)

Je mi 14 let a poměrně dlouho jsem se rozhodoval zda jsem napíšu. Až po tom co jsem viděl diskuzi o Baziliškovi tak jsem sebral odvahu a ptám se vás...

Již dlouho se připravuji na pořízení tohoto Anolise.
Přečetl jsem některé weby ale nevím čemu věřit. Dá se říct že co web to názor a proto se ptám tady jak to vlastně má být.
Terárium mám 50x50x100 cm. Někde jsem četl že se může chovat 1.1 v tomto rozměru. Je to pravda? Někde zase psali že je lepší chov odděleně.

Další dotaz se týká toho jak se dá sehnat. Po přečtení vlákna o Baziliškovi jsem zjistil že Zverimex není ta nejlepší volba. Nevím zda je možné si k nějakému chovateli zajet pro mladé a nebo na nějaké burze? Bydlím poblíž Budějovic, mohu se dostat na Tera ČB, snad se tam nějaký sežene...

A asi můj poslední dotaz je, jestli je to zvíře takové abych se o něj zvládnul postarat a netrápil se. S tím se chci zeptat i na to zda je to alespoň trochu klidné zvíře. Tím je myšleno krmení z ruky a to že když se projde pokojem tak hned se někde neschová. Zkrátka aby jsem ho alespoň viděl.

To je asi vše. Snad je můj dotaz alespoň trochu dává smysl. Ještě jsem nezmínil že bych se časem rád pokusil o nějaké prcky :-)
Předem děkuju za každou odpověď

K terárku: pro optimální podmínky je ten půdorys na hraně. Ne že by to nešlo, ale širší by bylo lepší. Výška je OK.
Velcí kubánští anolisové se chovají spolu. Jsou to v zásadě párová zvířata.
Nejprve si ujasni, jestli chceš opravdu equestrise (nejspíš import z Floridy), nebo jiný podobný druh. Prohlédni obráky na webu. Další velké druhy jsou luteogularis, noblei, baracoae, smallwoodi (každý, včetně equestrise, v několika až mnoha poddruzích) a nesehnatelný pigmaequestris. Projdi inzerci na ifauně. Domluv se s chovatelem. Zverimex může klapnout, ale budou tam mít nejspíš podtržená a vystresovaná zvířata z importu.
Postarat se o ně není až tak těžké. Klidní ale od začátku rozhodně být nemusejí, chce to čas. Taky je to individuální, některá zvířata časem tak oprsknou, že chovateli skáčou na hlavu, aby dostala krmení první, jiná jsou pořád plachá. Na volno do pokoje rozhodně ne. Krmení velkým hmyzem, cvrčky, šváby, občas zophobasy, larvami zlatohlávků, pak malá myšata, měkké ovoce. V přírodě navíc loví malé anolisy a ptáčata.
A pozor, spousta kvalitního světla a teplo, pod zdrojem klidně dost přes 35 stupňů, a to leze do peněz.

Tyto Anolise mám, získala jsem je ne z úplně nejlepších podmínek.Mám adulty 1.1 v ubikaci 80x80x50.Mám terárium dost vyvětvené, protože to jsou ještěři, co se drží na větvích. Co se týká povahy, tak to jsou dost plašani, někdy mě nechají přijít hodně blízko, ale většinou se " posunou" za větev tak, že nejsou vidět a drží se tam-mají přísavné lamely na prstech.
Postarat se asi zvládneš, jak už psal někdo výš, tak mají rádi vysoké teploty a vydatnější rosení a samozřejmě UV.Co se týká potravy, tak moji z ovoce preferují banány, fíky, sladké hrušky a švestky z hmyzu dávám hlavně smýkaný-dokud je, ale zkoušela jsem dávat sarančata a cvrčky, ty berou bez problémů.Nabízela jsem i myší holata a ty nechtěli, zkusím dát Zophobasy, ty ještě neměli.
O prcky se asi pokusím já, protože je samice asi březí, ač jsem to ted´neplánovala.
Co se týká lezení do peněz , tak každý koníček leze do peněz.Záleží na tom, jak se k finanční stránce staví rodiče.

Ahoj,
tak equestrise chovám třetím rokem mám terárko výška 150cm délka metr hloubka 80 cm. Mám je od chovatele ze Slovenska,inzerát nalezen na iFauně, dovezl mi je do Ostravy před burzu. Měl to být 1,2 ale postupem se z nich vyklubaly 3 samičky. Nijak mi to nevadí,mám je pro potěchu oka ne na chov. Každá má úplně jinou povahu,jedna se ráda nechá vzít do ruky, druhé na mě krkuje a třetí nejmenší se bojí,protože jak byla prcek,musela jsem jí rozkrmovat ručně,prostě jí to nějak nešlo a od té doby mě nemusí. Jinak jsou to aspoň ty moje zhnilá a klidná zvířata,fakticky celý den někde prosedí . Krmím z ruky nebo z pinzety a jsou na to zvyklá. Milujou banány. V terárku mu v poklidu rostou bromélie a jiné kytky,protože je nijak neničí. Ideální chovanci :-) jen mě zklamalo,že všude jsem četla,jak milují honit lítající hmyz...no ani omylem ti moji. Lítá jim to kolem hlavy a oni absolutně nic. Ludry líné to jsou.

Rovnou toto vlákno ještě využiju, vím že anolisové jsou teplomilná stvoření. Nebude jim vadit noční pokles třeba na 18 stupňů? Bydlíme v poměrně ledovém baráku a ten noční pokles tam je. Není pravidelný. To podle toho jestli se topí. Když doma topíme tak je doma tak 20-21 stupňů :-)

A jak tam někdo psal že elektřina a svícení leze do poněz.

Já Ti v tomhle moc neporadím .. mám tu 15 terárek cca 600 - 700W to žere a to je tak vše co mě zajímá :-) Účty za elektřinu platím a nepátrám kolik mě žerou terárka. Je to tak lepší. Ale dá se to spočítat. Vezmi si výkon žárovek co by jsi tam měl. Nějaké UVčko (26W), bodovku na výhřev (40W) a třeba lineárka (18W). Máš to třeba nějakých 86W. Zjisti si kolik u Vás stojí elektřina a zjistíš kolik Ti sežere terárko.Ale u jednoho terárka to nebude zas taková hrozná palba, to už Tě mnohem víc bude stát krmení.

To asi ano :-) mít mnoho terárií je můj sen, ale jaksi to není možné... Nakonec to vypadá že si pořídím Prardála. Tak nějak mě okouzlil, snad to s Anolisem vyjde příště ;-) jo uvidíme ale myslím si že to u jednoho terária neskončí

Exhumuju " svoje " vlákno.Nemáte někdo nějaký způsob, jak equestrise naučit pít z misky? Jednu mají na zemi a druhou šprajclou ve větvích, ale nikdy jsdem neviděla, že by pili z misek a to je pozoruju často.Pijí když je rosím, bud´ přímo ze střičky, nebo kapky z větví.V miskách se jim jen topí krmný hmyz.